BUCASPOR’ da Neler Oluyor ?

0
719

ŞERAFETTİN ÇIRACI

TFF 3. Lig 3. Grup’ta kümede kalmanın hesaplarını yapan Bucaspor’da Cihan Aktaş başkanlığındaki yönetim transferin önünü açmaya çalışırken, alacağı olan 3 futbolcudan biri olan ve muvafakatname vermeyen Veli Kızılkaya, sarı-lacivertlileri bombaladı. Önceki sezon İzmir ekibinde oynayan ve faizler hariç 180 bin TL alacağı bulunan Veli, eski başkan Ahmet Doğan’ı topa tuttu. Bucaspor’a ahının olduğunu belirten ve şu an Adanaspor’da forma giyen Veli Kızılkaya, “Bucaspor’a Şanlıurfa’dan gelirken sakattım. Takımı kümede tutabilmek için sakatlığımı hiçe sayarak gece gündüz idman yaptım. Ahmet Doğan yönetimi bize para vermedi. Vefat eden annemin hastane masraflarını karşılamak için kendisinden hak ettiğim paramı istedim.
Önce vereceklerini söylediler. Annemin durumu ağırlaşınca Kütahya’ya gittim. Ancak bir kuruş bile göndermediler. 1 hafta boyunca da telefonuma çıkmadılar. Annem vefat etti. O kötü ruh haliyle müsabakaya çıkarken hiç bir yöneticimiz cenazeye gelmediği gibi başsağlığı da dilemedi. Hakkımı helal etmiyorum” dedi.

HIRSIZLIK YAPMADIM Kİ!

Yeni başkan Cihan Aktaş’ın imza vermesi için kendisini aradığını belirten Veli Kızılkaya şöyle konuştu:

“Aktaş’a para vermeden bu iş olmaz dedim. Çünkü kulüpten hırsızlık yapmadım. Sadece alın terimin karşılığını istedim. Ardından sosyal medyada taraftarlar linç girişiminde bulundu. Alacağımın bir kısmını ödemedikleri sürece muvafakatname vermeyeceğim”

USULSÜZLÜK YAPILDI!

Ahmet Doğan başkanlığındaki dönemde asbaşkan olarak görev yapan Fevzi Özer, önceki gün yaptığı bomba açıklamalarla eski başkan Ahmet Doğan’ı topa tuttu. Özer, “Oyuncu satışlarında evrakların orta kısımlarını boş bırakarak daha sonra avukat aracılığıyla sonradan doldurdular. Yani evraklarda tahribat yaptılar. Batuhan İşçiler Adana Demirspor’a 325 bin TL’ye kiralık verildi. Ancak 125 bin TL’si gösterilmedi. Bu konularda Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundum. Doğan, ‘Ah de vefa sezonu’ ilan etti. Ancak satılan biletlerin geliri ortaya çıkmadı. İki tahsilat makbuzu yok edildi. Ahmet Doğan, kendi şirketinin muhasebecisini kulübe getirdi. İşini rayına soktu” diye konuştu.

PARA VERMEDİLER!

Galatasaray ile oynanan kupa karşılaşmasında tribünlerde 6 bin 500 seyirci olmasına rağmen kulübün kasasına 79 TL girdiğini ifade eden Özer şöyle devam etti: “Ahmet Doğan’ın kardeşi Ali Doğan 5.5 milyon TL, kendisi de 2.5 milyon TL verdiğini beyan ediyor. Böyle bir para verdiklerini görmedim.
Toplam 8 milyonu bir arada hiç gördüler mi?

PARALARI GETİR KAYIŞLI

Bucaspor Başkanı Cihan Aktaş, kulübü zarara uğratan eski yönetici ve başkanlarla yargı önünde hesaplaşacaklarını tekrarladı.
Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina ile başkan yardımcısı Birol Buyruk’un eski başkanlarla çevirdikleri entrikaların son bulduğunu ifade eden Aktaş, kişisel instagram hesabından açıklama yaparak daha önce yaşanan usulsüzlükleri her gün paylaşacağını belirtti.

BELGE PAYLAŞTI

Aktaş, ilk olarak eski başkan Çetin Kayışlı’nın kulüp binasının önünündeki halı sahaları kiraya verdiğini ve karşılığında 2017 yılına ait üç adet 33 bin TL’lik, üç adet de 20 bin TL’lik senet aldığını belirten belgeleri paylaştı. Aktaş, “Bu senetlerin paraları nerede. Paralar Bucaspor’un kasasına girmemiş. Kayıt altına bile alınmamış. Elden aldığın ve deftere hiç işlemediğin bu senetlerin parasını getirmeyi düşünmüyor musun Kayışlı?” dedi

Gündem Buca Tüm Görüşlerinize Açıktır.