16 Yaşında Aysel hayatını kaybetti

0
583

Buca‘da yol kenarında arkadaşlarıyla yürüyen Aysel Canpolat (16) isimli genç kıza hızla gelen bir otomobil çarpıp kaçtı. Yoldan geçen başka biri tarafından Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan genç kız tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Kaza yerindeki otomobil parçalarından yola çıkan polis, söz konusu otomobili Bayraklı’da park edilmiş halde buldu.

B.K.’ya ait olan aracı, dört ay önce alkol nedeniyle ehliyetine el konulan eşi E.K.’nın kullandığı ortaya çıktı. Kaza anında otomobilde olan M.C. isimli kişi de gözaltına alındı. Sorguya alınan şoför E.K. hakkında taksirle adam öldürme suçundan işlem yapıldı. Genç kızın ailesi, acı haberle yıkıldı. Genç kız yapılan otopsinin ardından, gözyaşları arasında toprağa verildi. Kaza sonrası olay yerini terk edip kaçan aracın sürücüsü E.K. çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

‘NASIL SERBEST KALIR?’
Karara isyan eden abla Sedef Canbolat, “Olay yerinden kaçıp giden, alkolden ehliyetine el konan sürücü serbest ama benim kardeşim öldü. Bu karara itiraz edeceğiz” dedi.

Haber Kaynağı : YeniAsır

Gündem Buca Tüm Görüşlerinize Açıktır.