18.YIL VE ÜÇ BUCALI YÖNETİCİ

0
275

18.YIL VE ÜÇ BUCALI YÖNETİCİ
18.YIL VE ÜÇ BUCALI YÖNETİCİ

AK Parti Kuruluşunun 18. Yılını kutluyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte aynı anda tüm iller ve ilçelerde İl başkanları, Bölge Milletvekilleri il ve İlçe Başkanları birer kutlama mesajları yayımladı.

 

İl Başkanlıkları temsil noktasında bağlı bulundukları partinin en yetkili kurumudur. İl Başkanı ise parti liderini temsil ettiğinden sorumlulukları oldukça fazladır. Geçtiğimiz aylarda İzmir İl Başkanlığına atanan Önceki Dönem İzmir Milletvekili Av. Kerem Ali Sürekli ’de İzmir siyasetine damgasını vurmuş, teşkilatı çok iyi tanıyan ve en önemlisi ise teşkilatın her kademesinde görev yapmış iyi bir Ak Partili. Başkan Sürekli ’ye il Başkanlığı görevi tevdi edilir edilmez il yönetim kurulu üyelerini belirlemek üzere çalışmalara başladı. O süreçte 6 bin kişi ile bire bir görüştü kendisi gibi çalışkan, konulara vakıf, genç, dinamik ve parti disiplini noktasında kendilerini ispatlamış kişileri il yönetimine dâhil etti. İl Başkanı Sürekli yönetim kurulu üyeliği için başvuran ancak yönetimde kendilerine yer bulamayanlarında parti ve kendileri için kıymetli olduğunu her fırsatta dile getirdi.

 

AK Parti İzmir İl yönetim kurulu Av. Kerem Ali Sürekli Başkanlığında çalışmalarına aralıksız devam ederken, O süreçte İzmir’in en büyük ilçesi Buca’dan da üç ismi il yönetim kuruluna aldı. O isimler Buca İlçe teşkilatı tarafından tanınan ve bilinen isimlerdi. İl Başkanlığı tarafından kendilerine verilen her görevi büyük bir özeri ile yerine getiren bu üç isim kısa sürede farklarını ortaya koymaya başladılar.

 

ZEYNEP ŞEN – İl yönetim kurulu üyesi

Önce ki yıllarda İlçe Başkanı Neşat Aslan döneminde İlçe Kadın Kolları Başkanlığı görevinde bulunan ve daha sonra 2014 yılında yapılan yerel seçimlerde Partisinin Meclis üyesi adayı gösterdiği ve 2014-2019 yılları arasında Buca Belediyesi Meclis üyesi olarak görev yaptı. Geride bıraktığımız 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Seçim işleri Başkanlığı tarafından Buca’nın 47 Mahallesinde yoğun ve üstün gayret gerektiren çalışmalarda ön saflarda oldu. Bu süreçte 66 mahalle toplantısına katıldı.

 

EMRULLAH DURAN – il yönetim kurulu üyesi

AK Parti’de önceki yıllarda İl Başkanı olarak görev yapmış Ömer Cihat Akay’a yakınlığı ile bilinen Duran, 2014 2019 döneminde Buca Belediyesi AK Parti Meclis üyesi olarak görev yaptı. Meclis üyeliği sürecinde Belediye yönetimine karşı ortaya koyduğu yapıcı muhalefet herkesten tam not aldı. Siyasette basamakları hızla tırmanan genç siyasetçi Emrullah Duran son olarak Av. Kerem Ali Sürekli yönetiminde yerel yönetimlerden sorumlu İl başkan yardımcılığı biriminde görev yapıyor.

 

YUSUF GÜLTEKİN – İl yönetim kurulu üyesi

Yaşının genç olmasına rağmen yardımsever kişiliği ve saygısı ile farkını oraya koyan Gültekin için herkes özellikle Buca’nın Gediz bölgesinde yaşayanlar “  O bizim yardım meleğimiz, o garibanların babası” dediğini biliyorum. Siyasete 2016 yılında Mustafa Arslan’ın İlçe Başkanı olduğu dönemde Siyasi ve Hukuk işleri Başkan Yardımcılığı ile başlayan Gültekin, Gerek iş yaşantısında gerekse siyasette takdir gören ve herkesçe sevilen bir isim.

 

AK Parti’nin 18. Kuruluş yıl dönümünde  “Türkiye Sevdamızla Yaşımız Hep 18” diyerek slogan haline getirdiği söz. İzmir İl Başkanlığı yönetiminde karşılık bulmuş görünüyor.

Read the full article

Gündem Buca Tüm Görüşlerinize Açıktır.