Buca Belediye Meclisinde Neler Yaşandı ?

0
548

Geçen Cuma günü Buca Belediye Meclisi yoğun bir gündeme sahne oldu . Buca Belediye Meclis Toplantısında Ak Parti Meclis Üyesi İzzet Pilgir ‘in Meclise taşıdıkları ise gündem oldu. Buca Belediyesi’nin Şirinyer Çarşı projesinin temelinin atıldığı, ancak temelin nerede olduğunu soran İzzet Pilgir 10 yıl oldu Temel nerede dedi. Erhan Kılıç bu bizim mi diye sorması. Buca Belediye başkanı ve önceki dönem CHP meclis üyesi olan erhan Kılıç’ın, Buca’ya ne kadar hakim olduğu ortaya çıktı. İşte O inanılmaz anlar.

Buca Belediyesi gündemi oldukça yoğundu. Ancak Buca Belediyesi internet sitesine girince gündem hakkında hiç bir bilgiye ulaşılamıyor. Buca Belediye’snin sosyal medya hesaplarında ise eski Buca Stadını Meydan yapalım ve Buca ‘nın meydanı yok meydan kazandıralım tarışması gidiyor. Buca’nın en büyük sorunu meydan sorunu gibi. Buca belediyesi ufuk mahallesine hiç gittmi bu sokaklar caddeler en son ne zaman düzgün bir yol yapıldı. Arabaların gideceği bir yol yok , park sorunu almış gidiyor. Buca Halkı stadının yıkılmasını istiyormu ? Soran yok. Buca ‘nın ÇARŞI diye bir büyük beton sorunu var. Sahi Ne oldu Sinema salonu, Sahi ne oldu üstündeki dükkanların sorunu Erhan kılıç, Bir işe başlanmadan önce başladığınız işi bitirin.

Evet Buca Belediye Meclisi Toplandı. Gündem Yoğundu. ancak ne Erhan Kılıç’ın sosyal medya hesaplarında nede Buca Belediyesi nin sosyal medya hesaplarında Buca Meclisinde ne konuşuldu sıfır bilgi. Erhan Kılıç Nerede Şeffaflık, Nerede Halk, Pandemi döneminde herşeyi oldu bittiyemi getirmek herşeyi. ?

Gündem Yoğundu, Buca Benzin İstasyonu, Buca ‘nın 24.sk çıkması, Sana Var Sana Yok kaldırımları, Buca’nın 25 Yıldır yapılamayan alt yapısı, Bunları neredenmi öğrendik. Ak Parti Meclis Üyesi İzzet Pilgir Buca Belediyesi Gündemine taşımasıyla.

Buca Çamlikule mahlesinde 222/18 sokak da inanılmaz bir olay yaşandı. sokağın bir tarafının kaldırımları yapılırken diğer tarafın kaldırımları yapılmadı. Ak Parti Meclis üyesi İzzet Pilgir meclis kürsüsünden . Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıça sokağın fotoğrafını göstererek . Bu görüntü çok mu hoş. Buca Belediye Başakanı olarak fen işleri müdürünü alarak bu sokağa gidilip kontrolleriniz yaptınız dedi.Ardından Buca’nın 200 yıllık lavanten ailelerinin kullandığı bir tarihi köşklerin olduğu sokağı yani Buca Adatepe Mahallesi 24. Sokağı hatırlatarak Sayın Başkan Buca,’ya derman mı dert olmayamı geldi. Adatepe Mahallesinde uzun zaman sonra Ak Partiye iyi oy aldı yoksa bundan dolayımı 24.sokağı kaparak bu mahallere cezamı verdiniz.

Ak Parti Meclis Üyesi İzzet Pilgir, Buca’nın alt yapısının çok zayıf olduğunu. Yağmur ve kanalizasyon sisteminin ayrı olmamasından dolayı her yağmur yağdığında caddelerin sokakların sel götürdüğünü , bunda esnafın ve vatandaşların mağdur olduğunu söylerek Buca’nın yağmur sonrası oluşan sellerin fotoğraflarını gösteren İzzet Pilgir. Resme bakarmısınız suyun üzerinde bot atıp rafting yapılacak durumda olduğunu söyledi. Bunun ilgili çalışmalar yapılıyor mu. Büyükşehir her seferinde programa aldık diyorlar ancak hiç gelişme yok. bunun bir an önce gerekli çalışmaların yapılması gerekiyor dedi.Gündem Buca Tüm Görüşlerinize Açıktır.