İzmir Depremin yaraları sarılıyor

0
521

İzmir Seferihisar da yaşanan 6,6 deprem sonrası İzmir yaralarını sarmaya devam ediyor.
Bunun için AFAD Buca’nın çeşitli noktalarında depremde evleri hasar görmüş yıkılmış veya korkudan evlerine girmeyen kişiler için çadır kentler kuruldu bunların ikiside Buca ilçesinde.

Buca Stadına 150 çadır . Şirinyer Hipodromuna 196 çadır kuruldu. Kurulan çadırları gezen İzmir Ak Parti Milletveili Cemal Bekle, Buca Kaymakamı Mahmut Nedim TUNÇER, Ak Parti İlçe Başkanı Hakan Kalfaoğlu, Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, Deprem zedeleri ziyaret ederek hem geçmiş ziyaretinde bulunarak hemde hemde ihtiyaç ve eksikleri yerinde denetlediler.ÇALIŞMA GRUPLARI, BÖLGEDEKİ FAALİYETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

Deprem sonrasında tüm çalışmalar için toplam 8.712 personel, 1.242 araçla görevlendirilmiş olup şu an sahada 7.129 personel 1026 araçla çalışmalara devam etmektedir.

Bölgedeki hasar tespit çalışmaları için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan 1316 ve Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan 256 personel olmak üzere toplam 1.572 personel görevlendirilmiştir.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yapılan bilgilendirmeye göre haberleşme altyapısında olumsuz bir durum yaşanmamaktadır.

Gündem Buca Tüm Görüşlerinize Açıktır.