Adaylığında Söz vermişti. Olsamda olmasamda Bucamız için

0
596

Ak Parti Buca eski İlçe Başkanı ve 2019 Cumhur İttifakı Buca Belediye Başkan Adayı Mustafa Arslan, Buca Belediye Başkanlık adaylığı süresinde Belediye başkanı olsamda olamasamda. Buca’mıza bir hükümet konağı kazandıracaz sözünü İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu’dan Buca Kasaplar Meydanında almıştı. Ve şimdi çok sadece 1 yıl sonra Buca Kaymakamlık binasına ilişkin önemli bir gelişmeyi duyurdu. “Buca Kaymakamlık binası için proje çalışmalarının tamamlandığını söyledi”
Buca Belediye Başkan Adaylığı döneminde “İzmir’in en büyük ilçesi Buca’nın bir hükümet konağı yok” söylemiyle konuya dikkat çektiğini ve proje için Bakanlıkla ilk görüşmeleri yaptığını belirten Arslan, “Mevcut yerinde 11.500 m2 alanımız var. Bu alan içinde eski okuldan bozma hükümet konağı ve arkasında Halk Eğitim Merkezi binası yer alıyor. Maalesef bu bina deprem yönetmeliğine de uygun değil. Bu bina yıkılacak ve Buca’daki tüm birimlerin toplanacağı, Selçuklu mimarisinde yeni ve modern kaymakamlık binası burada hayata geçecek” bilgisini verdi.
“BUCA İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM”
Mustafa Arslan, 2020 yıl içinde kaymakamlık binası projesi için de ihaleye çıkılacağını ifade ederek, “Ayrıca Buca’ya 42 yeni okul sözü vermiştik. 12 tanesi bitti ve hizmete girdi. 13 tanesinin de inşaatı devam ediyor. Dolayısıyla biz seçilemesek de vaatlerimizin takipçisiyiz… Ve Buca mız için Bir bir hayat buluyor. Bundan büyük gurur duyuyoruz. Bütün gücümüzle Buca için çalışmaya devam edeceğim” dedi. 

Read the full article

Gündem Buca Tüm Görüşlerinize Açıktır.