Ak Parti İlçe Başkanı Hakan Kalfaoğlu Buca’nın 2021 yılını değerlendirdi.

0
355

AK Parti Buca İlçe Başkanı Hakan Kalfaoğlu, AK Parti’nin Buca’ya 2.2 milyar liralık yatırım yaptığını kaydetti. Bucalı vatandaşların AK Parti’ye yoğun ilgi gösterdiğini ifade eden Kalfaoğlu, “Göreve gelişimizin 16’ncı ayındayız. 16 aydır gece gündüz bütün teşkilatımızla, kadın kollarım, gençlik kollarım, mahalle başkanlarım yaklaşık bin kişilik aktif teşkilatımla sahada çalışıyorum. Teşkilatımızla 16 ay boyunca Buca’yı karış karış gezdik. Buca’da dokunmadığımız insan, STK kalmadı. 16 ayda partimize 10 bin yeni üye kazandırdık. Bu bir rekor, Buca’da ilk defa yapılan bir durum. Bunun yanında Türkiye’de ilk defa Teşkilat Koordinasyon Merkezi’mizi Buca’da açtık. Teşkilatımızla ilgili aktif çalışmalarımızı burada yapıyoruz. İzmir’de ilk defa ilçemizde meclis üyelerimize özel bir oda tahsis ettik. Partimizin meclis üyeleri haftanın 1 günü sırayla ilçemizde nöbet tutuyor. Gelen vatandaşlarımızın yerel sorunlarını dinleyerek yardımcı oluyorlar. Bunda da biz bir ilki yaptık. 47 mahalle muhtarımızla sürekli diyalog halindeyiz. Buca’mıza çok ciddi yatırımlar kazandırılmasına öncülük ediyoruz. AK Parti olarak Buca 2.2 milyar liralık yatırımımız var” dedi. 

Hakan Kalfaoğlu

 “SEYFİ DEMİRSOY HASTANESİ BİTMEK ÜZERE”
AK Parti tarafından Buca’ya getirilen yatırımları anlatan Hakan Kalfaoğlu, “Yatırımlarımız saymakla bitmez. Seyfi Demirsoy Hastanemizin inşaatı devam ediyor. İnanılmaz bir hızla yapılıyor, Türkiye’de bugüne kadar yapılan en hızlı hastane. Tamamlanmak üzere, Mart ayı gibi inşallah hizmete başlayacak. 350 yataklı, bütün birimlerin olduğu muazzam bir hastane. Yüzde 99’u tamamlandı, teknolojiye uygun teçhizat alımları yapılmış durumda, personeli gelip işinin başına geçecek. Bu süreçte Buca Doğum Hastanesi Buca’ya inanılmaz bir özveriyle hizmet etti. Seyfi Demirsoy Hastanesi’nin yokluğunu aratmadı. 125 yataklı olmasına rağmen İzmir’de en çok hasta kabul eden üçüncü hastane oldu. Çok değerli, çok çalışkan bir başhekimimiz var. Yekta Hocamız, ekibiyle beraber inanılmaz bir iş ortaya koydu. Cumhurbaşkanımız yakın zamanda gelmişti, kendilerinin gelişine yetiştiremedik ama önümüzdeki günlerde Seyfi Demirsoy hastanemizin açılışı yapılacak” diye konuştu. 

 “KAYMAKAMLIK BİNASI GELİYOR”
Kaymakamlık binası inşaat çalışmalarının devam ettiğini aktaran Hakan Kalfaoğlu, “Kaymakamlık binamızın inşaatı devam ediyor. Çok güzel, tarihi bir mimariyle yapılacak inanılmaz bir proje. İnşaatı bittikten sonra Buca’daki devlet kurumlarını aynı çatı altında toplayacağız. İzmir genelinde tapu daireleri sıkıntısı var. Buca’nınki de Konak’ta, Karşıyaka’da Konak’ta… Buca’daki vatandaşlarımız alım – satım konusunda tapuya gidip gelme konusunda zorluklar yaşıyor. Tapu dairesini de yeni yapılacak Kaymakamlık binasına almak için uğraş veriyoruz, başaracağız inşallah” açıklamasında bulundu. 

“SAĞLIK MERKEZİ VE YENİ KARAKOL YAPILIYOR”
Yatırımların hız kesmeden devam ettiğini belirten Kalfaoğlu, “Sağlık Merkezi inşaatımız var. Yeni Sağlık Ocağı inşaatımız var Çevik Bir Meydanı’nda. O da çok güzel bir yapılaşma. NATO’nun bulunduğu alanda yeni bir denetim serbestlik bürosu yapıyoruz. Bunun yanında Buca’da karakol sıkıntımız vardı, mevcut Buca Karakolu, Türkiye’nin en çok vukuata bakan, olay incelemesi yapan karakolu. Bununla ilgili de memur arkadaşlarımız, koşulları, olanakları zor şartlar altında büyük bir yükle çalışıyorlar. Bizim başvurularımız ve çabalarımız sonucunda Buca Gediz’de, Ova Bölgesi dediğimiz yerde yeni bir karakol inşaatı projesi var. Buca’mıza yeni bir karakol da kazandıracağız. Mustafa Kemal mahallesi, Gediz, Göksu bölgesinde asayişin daha da rahatlaması sağlanacak” ifadelerini kullandı.

“CEZAEVİ KALKACAK, TRAFİK RAHATLAYACAK”
Cezaevinin kaldırılma sürecine yönelik  bilgi veren Kalfaoğlu, “Son Başbakanımız Binali Yıldırım, Genel Başkan Yardımcımız Hamza Dağ, İzmir Milletvekilimiz Atilla Kaya’nın, İl Başkanımız Kerem Ali Sürekli’nin olağanüstü katkılarıyla Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç’ın da içinde bulunduğu bir platformda ortak akılla cezaevinin kaldırılması aşamasını tamamlamak üzereyiz. Şu anda cezaevi tahliye edilmiş durumda, sökümler başladı. Yakın zamanda balyozu vuracağız. Cezaevi toplamda 86 bin metrekarelik bir alan. Buranın mülkü Adalet Bakanlığı’na ait. Bakanlığımız Buca’nın en değerli alanını vatandaşlarımızın kullanımına sunacak. 86 bin metrekarenin takriben 16-17 bin metrekaresi için yapılaşma söz konusu olacak. Cezaevinin kalkmasıyla birlikte yeni bir yol açılacak. Buca trafiği uzun süredir kilitlenmiş durumda, ulaşımda vatandaşlarımız çok büyük sıkıntı yaşıyor. Bu yol trafiği de rahatlatacak” dedi. 

“10’LARCA YENİ OKUL YAPIYORUZ”
Kalfaoğlu, Buca’ya çok sayıda yeni okul yapıldığını belirterek, “Milli Eğitim Bakanlığımızın da Buca’ya çok ciddi yatırımları var. Buca’da onlarca okulumuzun inşaatı devam ediyor. Şubat ayında 6 tane yeni okulu teslim alarak, eğitime kazandıracağız. İlçemizde tekli eğitime geçilebilmesi için 60 yeni okula ihtiyaç var, biz bununla ilgili altyapı ve fizibilite çalışmalarını yapıyoruz. Yeni okul yatırımları olacak. Bucalı çocuklarımızın daha sağlıklı eğitim alması için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz. EVKA-1 bölgesinde İzmir’de ilk olacak yataklı diş hastanesi çalışmamız var. Yakın zamanda ihalesi yapılacak” açıklamasında bulundu. 

“KENTSEL DÖNÜŞÜMÜN ADI VAR, KENDİ YOK”
Kalfaoğlu, Buca’da en çok çevre düzenlemesi, kanalizasyon, yol, imar durumlarına yönelik şikayet aldıklarını anlatarak, “İzmir’de Karabağlar, Bayraklı, Buca gibi ilçelerde kentsel dönüşüm çalışmaları yapıldığı söyleniyor. Yıllardır bu şekilde, yapıldığı söyleniyor. Buca’da kentsel dönüşüm konusunda çok bir aşama bugüne dek kat edilmedi. Yaklaşık 10 yıl evvel Ercan Tatı kentsel dönüşümle ilgili bir protokol imzaladı, sadece göstermelik. Kentsel dönüşümün adı var, kendi yok. Erhan (Kılıç) Bey’in kentsel dönüşüm konusunda çabaladığını duyuyorum. Bir şeyler yapmaya çalışıyor ama başarılı olabilecek mi bekleyip göreceğiz” diye konuştu. 

Gündem Buca Tüm Görüşlerinize Açıktır.