Ak Parti ve MHP ilçe Başkanları Kızılay’a kan bağışında bulundular

0
335

İzmir Buca Çevik Bir Meydanında Ak Parti Buca İlçe Başkanı Hakan Kalfaoğlu ve MHP Buca İlçe Başkanı Bahadır Altınkeser Kan bağışına destek kampanyasında bulundular.

av.Hakan Kalfaoğlu ; KAN VER,HAYAT KURTAR

“Salgın döneminde düşen, kan bağışı sayısını eski seviyelerine getirebilmek ve daha çok insana umut olabilmek için İl Koordinatörümüz Sayın Binnur Sarıata ve Cumhur İttifakı Ortağımız, MHP Buca İlçe Başkanı Sn. Bahadır Altınkeser’in katılımı ile birlikte Çevik Bir Meydanında Türk Kızılayına kan bağışında bulunarak destek olduklarını.” açıkladı

Bahadır Altınkeser ; “Çevik Bir Meydanında Gerçekleştirdikleri Kan Bağışı Kampanyasına katılan, siyasi parti temsilcilerine ve duyarlı tüm vatandaşlara teşekkür ederken .

Kan bağışı sonrasında Ak PArti İlçe Başkanı Hakan Kalfaoğlu ve MHP ilçe Başkanı Bahadır Altınkeser vatandaşlar fiziksel mesafe kurallarına dikkat ederek toplu hatıra fotoğraf çektirdi.

Kimler Kan Verebilir?
18-65 yaş arası tüm sağlıklı bireyler kan verebilir
50 kg`ın üzerinde olan kişilerin kan vermesinde bir sakınca yoktur
Kan bağışı öncesinde tansiyonun 110 – 140 mmHg arasında olması gerekmektedir
Erkekler en sık 2 ayda bir; kadınlar ise en sık 3 ayda bir olmak üzere yılda toplam 4 üniteyi geçmeyecek şekilde kan verebilirler.
Aspirin kullanımı kan vermeye engel değildir

En yakın lokasyonu seçerek oluşturdukları mobil randevu çıktısını güvenlik güçlerimize gösterdikleri takdirde sokağa çıkma kısıtlamalarından muaf oluyorlar

Gündem Buca Tüm Görüşlerinize Açıktır.