ATA için Hayat Durdu Saygıyla…

0
307

ATA için Hayat Durdu Saygıyla...
Ulu Önder Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 81.’inci yıl dönümünde saat 09.05’te vatandaşlar saygı duruşunda bulundu.

 

Yurdun dört bir yanında 10 Kasım Atatürk’ü anma törenleri yapıldı. Ulu Önder’in hayata gözlerini yumduğu saat 09.05’te Buca’da da hayat durdu. Trafikte, sokaklarda, iş yerlerinde ve okullarda tüm vatandaşlar Ata için saygı duruşunda bulundu.

 

ÇEVİKBİR MEYDANI SAAT 09.05

Buca Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Çevikbir meydanında düzenlenen 10 Kasım anma törenlerine Buca Kaymakamı Faik Arıcan, Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, Garnizon Komutanı Ulaştırma Alb. Ergünay Koçoğlu ile Buca’daki Kamu Kurum ve kuruluşlarının Müdür ve yöneticilerinin yanı sıra, Siyasi Parti temsilcileri, Gaziler, Öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı. 10 Kasım anma törenlerinin yapıldığı Çevikbir meydanını dolduran yüzlerce Bucalı vatandaş saat 09.05’te siren ve araç kornaları eşliğinde saygı duruşuna geçti. Özmen Caddesi ile kesiştiği yollarda seyir halindeki sürücüler araçlarını durdurdu. Araçlarından inip bir dakika süresince saygı duruşunda bulundu. Ulu önderi anmak için tören alanında bulunan vatandaşların duygulu anlar yaşadığı, bazılarının ise ağladığı görüldü.

Sosyal Medyada yaptıkları aktivitelerle adını duyuran Bucalılar Gurubu olarak bilinen grup tören alanında Atatürk için Lokma hayrında bulundu.

Read the full article

Gündem Buca Tüm Görüşlerinize Açıktır.