Buca Belediye Meclisinde “Atatürk heykeline yapılan saldırı kınandı.”

0
283

Buca Belediye Meclisinde Samsunda Atatürk Onur Anıtına yapılan prokovatif eylemi kınadı.

CHP grup başkan vekili Özkan YORULMAZBAŞ mecliste söz alarak ; Dün Samsunda Atatürk heykeline saldırı gerçekleşti. Samsuna giden herkesin bildiği. Bizim saat kulemiz gibi sembol bir anıttır. Atatürk’ün samsun’a ayak bastığı anı bir milletin kurtuluşunun başladığını simgeler. Hatta O saldıran kişiler bile bu sayede belki hayattadır. Bir millete yapılan hakarettir. Gerekli önlemlerin alınası ve bir daha bu saldıralar yaşanmaması için gerekli cezaların verilmesi istiyoruz. Atatürk’ün bir heykelini yıkmakla Atatürk’ü sileceğini çalışan insanlara bunun yanlış olduğunu söylemek istiyorum CHP Grubum adına Bunu kınıyoruz. Türkiye barolar birliğinin kamu davası açılması yönündeki teklifi bende destekliyorum.” dedi.

Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç ; CHP grup başkan vekili Yorulmazbaş tüm sözlerine katıldığını ve altına imza attığını belirterek ; Atatürk’ün ilke ve devrimlerini yüreğimize kazıdık bunu hiç kimsede alıp çıkarıp atması mümkün değil. Atatürk’ün heykelini yıkabilirsin yakabilirsin ancak. Atatürk’ün sevgisini Atatürk’ün İlke ve devrimlerini ne bizim yaşamımızdan nede bizim kalbizimden hiç kimse çıkaramaz.” dedi.

Ak Parti Meclis Üyesi Bürçin Kevser ” Biz Ak Parti grubu olarak her zaman şunu şöyledik. Biz şiddetin her türlüsüne karşıyız ve değerlerimize yapılan her türlüsüne karşıyız. Bunun içerisinde ne var Mustafa Kemal Atatürk var, Mustafa Kemal Atatürk’ün silah arkadaşaları var ve bizim için en önemli şey o dönemde bu milletin taşıdığı milli beraberlik bütünlük ruhu var aslında. Biz bu saldırıyı kınıyoruz ve asla tasrip etmiyoruz.” dedi.

Buca Belediye Meclis

Gündem Buca Tüm Görüşlerinize Açıktır.