Buca’nın Yağmur Suları için 1 Kuruş yatırım yapılmıyor..

0
224

Buca’da yağmurun faturası ağır oldu. Bir çok mahallede etkili olan sel felakati nedeniyle onlarca ‘larca araç selle sürüklendi. Bir çok vatandaş ise sel sularına kapıldı ve görevli bekçiler ile vatandaşlar sayesinde kurtuldular. bir vatandaşımız ise yağmur sularının doldurduğu alt geçiti kullanamyıp tren yolundan karşıya geçmek isterken hayatını kaybetti.

Ak Parti Meclis Üyesi İzzet Pilgir bu yaşnanlardan 2 ay önce Ekim ayındaki meclis toplantısında. Sanki ileride yaşanacakları tahmin ederek . Buca’nın alt yapsının olmadığını ve Yağmur suları için Buca’ya 1 kuruş harcanmadığını söyledi.

Buca’da yağmur suları Buca Belediyesi Gündemi’ne taşındı.

Ak Parti Buca Meclis Üyesi İzzet Pilgir
Buca ‘nın Yağmur suları ile ilgili olarak 1 kuruş yatırım yapılmıyor. Buca’ya en ufak yağmur yağdığında bile sokaklarımız mahallelerimiz sular altında kalıyor. Görüyorsunuz işte Öğretmen evleri Cafeler sokağı ne halde.
Yağmur suları için 1 kuruş yatırımı yok . Buca Belediyesi bunun için gerekli çalışmaları yapmalı demişti


Bugün Buca’da yaşanan sel felaketi gösterdiki. Buca ‘nın bir alt yapısının olmadığı. Yağmur suları için de yatırım yapılmadığı ortada.
Buca Belediye meclisinde yağmur suları ile ilgili bir yatırım yapmadı. Her yağmurda sel baskınlarını yaşıyoruz. Gösterdi bu sel Buca’nın en önemli konuundan biride.

Ancak Vatandaş ise umutlu görünyor. Çünkü Bir çok sokağın çıkmaz sokak yapıldığı. Yapılaşmanın bu kadar düzensiz olduğu bir ilçede bu sorunların katlanacağı büyüyeceği inancı daha artmakta.Gündem Buca Tüm Görüşlerinize Açıktır.