Buca Belediyesinde En Düşük Maaş 5.000 TL oldu.

0
451

Buca Belediyesi’nin DİSK Genel İş Sendikası ile yaptığı toplu iş sözleşmesi (TİS) görüşmeleri dün akşam saatlerinde uzlaşmayla sonuçlanıp, yüzde 70 oranında zamma imza atılınca işçiler adeta bayram etti.

Belediyedeki bin 300 çalışanı kapsayan TİS’in imzalanması sonrası bugün sabah saatlerinde Buca Belediyesi önünde toplanan işçiler ve sendika yöneticileri, CHP’li Başkan Erhan Kılıç’a teşekkür etti. “İşçi dostu Başkan Erhan Kılıç”, “İşçi başkan el ele güzel günlere” yazılı pankartlar açan işçiler, davul – zurna eşliğinde halay çekti. Belediye binasının önüne çıkan Başkan Kılıç da işçilerin halayına katılırken ortaya renkli görüntüler çıktı.

ERHAN KILIÇ ÖDEYECEK KUDRETE SAHİBİZ

Onayladığı zam oranıyla Türkiye’de ve İzmir’in ilçe belediyeleri arasında rekor kıran Başkan Erhan Kılıç, işçilere kısa bir konuşma yaptı. 31 Mart’ta başkan seçildiğini ve 2 Nisan’da görevi devraldığını hatırlatan Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, şöyle konuştu:

“O gün ilk uğradığım yer temizlik işleri şantiyesiydi. Orada bir söz vermiştik. ‘Ücretteki adaletsizliği kaldıracağız, sahadaki emekçiye, parkları temizleyen, Buca’nın tüm çöpünü temizleyen, yağmur çamur kar dinlemeden bizlerin mutluluğu ve sağılığı için çalışan o emekçilerin alın terlerini yerde bırakmayacağız’ dedik. O dediğimizi de yaptık. Artık Buca Belediyesi’nde herhangi bir ücret adaletsizliği kalmadı. Bunun için verdiğimiz zam oranı bizi hiç ilgilendirmiyor. Biz bu maaşları ödeyebilecek kudrete de sahibiz. Daha fazlasını da öderiz inşallah. Gelecekte çok daha iyi toplu sözleşmeler yapacağımıza inanıyorum. Ama bugün elimizden bu geldi.”

Gündem Buca Tüm Görüşlerinize Açıktır.