Buca Belediyesinde O İsim Neden Görevden Alındı ?

0
253
Buca Belediyesinde O İsim Neden Görevden Alındı ?

2019 Yerel seçimlerinde Buca’da seçimleri kazanan CHP’de, o dönemde Başkan Kılıç’a en büyük desteği veren isimlerin başında gelen Serkan Kalmaz, Belediye Başkanı Erhan Kılıç tarafından ani bir kararla Belediye Başkan Yardımcılığı görevinden aldı.

 

CHP’li Buca Belediyesinde yaşanan kadro operasyonu ilçede günün konusu oldu. 2019 Yerel seçimleri sürecinde Erhan Kılıç’a yakınlığıyla bilinen CHP Buca örgütünün sevilen ismi Serkan Kalmaz CHP’nin Buca’da seçimleri kazanmasının ardından Başkan Kılıç tarafından Başkan yardımcılığı görevine getirilmişti. Yaklaşık 7 aydır Başkan Yardımcılığı görevini sürdüren Serkan Kalmaz’ı ani bir kararla görevden alan Belediye Başkanı Erhan Kılıç’a bu kararı sonrası sosyal medya üzerinden tepki yağdı.

KALMAZ “BAŞKANLA AYRIŞTIK”

Buca Belediye Başkanlığı görevinden alınan Serkan Kalmaz’a ulaşan muhabirimizin görevden neden alındınız sorusu üzerine şu açıklama da bulundu. Kalmaz “Siyasette olur böyle şeyler. Görevden alma olayı tamamen siyasidir. Yaklaşan İl Kongresi ile alakalı Başkanla ayrıştık. Biz mavi listeyi destekliyoruz, o beyaz listeyi bu olaydan dolayı görevden alındığımı düşünüyorum. ”diye konuştu.

 

Buca Belediyesinde yaşanan görevden alma operasyonun ardından ilçede haberin duyulmasıyla birlikte CHP Buca tabanında ciddi rahatsızlığa yol açtığı öğrenildi. Kalabalık bir gurubun Belediye binası önüne doğru yürüyüşe geçeceği sırada görevden alınan Kalmaz’ın devreye girerek gurubu sakinleştirdiği ve yürüyüşten vazgeçirdiği öğrenildi.

Read the full article

Gündem Buca Tüm Görüşlerinize Açıktır.