BUCA BELEDİYESİN’DEN AÇIKLAMA 140 YILLIK KÖŞK VE BAHÇESİ YOLA TECAVÜZ EDİYOR.

0
564

Buca Belediyesi uzun zamandır Buca’nın Gündeminde tartışma konusu olan Adatepe Mah. 24 sk ile ilgili bir basın açıklaması yaptı.
Yaklaşık 1 ay önce 400 yıllık tarihi yolun ortasına temel atılarak trafik ve yaya kapanmasına neden olan inşaat için Buca Belediyesi Basın Açıklaması yaptı.
İşte Buca Belediyesi Basın Açıklaması
Buca Adatepe Mahallesi 24. Sokak üzerinde bulunan 7749 ada 2 nolu parselde yapımına başlanan inşaatin yolu kapatması durumundan dolayı basında bir takım haberler yer almıştır. Bu Husustaki süreç şöyledir.
24 Nolu sokak halihazırda yürürlükte olan 1/1000 ölçekli uygulama imar planı ile örtüşmemektedir.Halihazır yolun imar plan kararına uygun olarak açılmamış olması nedeniyle ile. yola inşaat yapılmış gibi bir görsel oluşmuş ise de : gerçekte her şey Belediyemizce imar mevzuatına uygun olarak ilerlemektedir.Mevcut yolun imar hattına uygun olmaması ve bir yolun koapnıyor gibi görünmesi söz konusu isede ivedikle Dokuz Eylül Üniversitesi Dokuzçeşmeler Kampüsünün Bahçe duvarının yola tecavüzlü olması sebebi ile İzmir 1 Numaralı Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü’ne yazı yazılmış ve Kurul’dan gelecek karara göre. bahçe duvarı imar hattına çekilerek yürürlükteki 1/1000 ölçekli uygulama imar planlarında belirtilen 17 metrekilik yolun açılması gerçekleşecektir.Yapılan tüm işlemler imar planı kararları ilgili yönetmelikler ve yasal süreçler çerçevesinde yürütülmektedir.

Gündem Buca Tüm Görüşlerinize Açıktır.