BUCA BELEDİYESİ’NDEN BiR REKOR

0
266

Buca Belediyesi 2021 yılında nikah rekoru kırdı ayrıca pandemi döneminde İzmir’in nikah yükünü de çekti. Buca Belediyesi, yıl içinde tam 3 bin 498 çiftin hayatlarını birleştirirken, bu çalışmalar teşekkür belgesi ile ödüllendirildi.

Koronavirüs ile mücadele sürecinde birçok belediye nikah hizmetlerini durdururken Buca Belediyesi bu hizmeti sürdürdü.
Roman vatandaşların pandemi kuralları çerçevesindeki evlilik törenleri başta olmak üzere zaman zaman Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç’ın da cübbe giydiği nikahlar, İzmir’in yükünü de çekti. Belediye Kadın ve Aile Müdürlüğü bünyesindeki bir müdür ve dört nikah memuru, 1 Ocak-1 Aralık tarihleri arasında düğün salonlarının yanı sıra, Yıldız Mahallesi ve Buca Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’ndeki nikah salonlarında tam 3 bin 498 çiftin nikahlarını kıydı. Buca Belediyesi, yabancı uyruklu çiftlerin de uğrak noktası oldu.

ÖDÜL ALDILAR
Buca Belediyesi’nin emektar nikah memurları, pandemi sürecinde döktükleri terin karşılığını ise teşekkür belgesi ile aldı. Çalışanlar, teşekkür belgelerini İzmir Vali Yardımcısı Hulusi Doğan ve İzmir İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Dr. Yurdanur Asa’nın elinden aldılar.

Gündem Buca Tüm Görüşlerinize Açıktır.