BUCA İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ’NDEN

0
348
BUCA İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ’NDEN

BUCA İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ’NDEN
2019 -2020 EĞİTİM YILI MESAJI
Buca İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Can, 2019 -2020 Eğitim Öğretim yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Buca İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Can geleceğin nesillerine, geleceğin eğitimini verebilmek için çalıştıklarına vurgu yaptığı mesajında şunları kaydetti:
“İlçemizde eğitimin her kademesinde görev yapan eğitim çalışanlarımızın, her zaman olduğu gibi bu eğitim öğretim yılında da, ilçemizi eğitimin öncülerinden yapmak, başarımızı daha ileriye taşımak için azim ve fedakarlık ile çalışarak elinden gelen gayret ve çabayı göstereceğine inancım sonsuzdur.
Hedeflediğimiz başarıya ulaşmada öğrencilerimize düşen görev; özenli ve sistemli çalışmayı ilke edinip gereken gayreti göstererek akademik başarılarını yükseltmek, bunun yanında sportif, sanatsal ve kültürel etkinliklere katılmaya da önem vererek sorumluluklarını yerine getirmektir. Bizler geleceğimizin teminatı çocuklarımızın en iyi koşullarda eğitim almaları için okullarımızın fiziki ve teknik standartlarını sürekli geliştirerek dersliklerimizi son teknoloji eğitim cihazları ve çağdaş materyallerle donatmaya, çocuklarımızın sosyal, sportif ve kültürel becerilerini geliştirmeyi sağlayacak donatılar ile okullarımızı zenginleştirmeye, eğitim öğretimin kalitesini artırarak onların yolunu açmaya devam etmekteyiz. Öğrencilerimiz de okullarında geçirdikleri zamanı etkili ve verimli bir şekilde kullanarak geleceğin ışığını bugünden yakacaklarını, Yeni Türkiye’yi yarınlara kendilerinin taşıyacağını unutmamalıdır.
Değerli velilerimizin de evlatlarınızdan beklenen bu başarıların gerçekleştirilmesi için bizlere destek olması, çocuklarına iyi birer model olmaya gayret etmesi, öğretmenlerimiz ile işbirliği yaparak çocuklarımızın en iyi şekilde yetişmelerine katkı sağlaması gereklidir. Velilerimizin eğitim öğretim sürecinde öğretmenlerimiz ve okul yönetimleriyle işbirliği yaparak eğitim öğretim faaliyetlerine destek olması, eğitimin kalitesinin artmasına ve çocuklarımızın başarısına büyük katkı sağlayacaktır.
Bu düşünceler ile 2019-2020 eğitim öğretim yılının başta sevgili öğrencilerimiz ve ailelerine, bu onurlu mesleği temsil eden fedakar öğretmenlerimize, tüm eğitim camiamıza, ilçemize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum..”

Gündem Buca Tüm Görüşlerinize Açıktır.