BUCA KAMUOYU KARARI MERAKLA BEKLİYOR

0
669

Buca Belediyesi AK Partili Meclis Üyesi ve Grup sözcüsü Ziya Aksu’nun Buca Belediyesinin 1 Ağustostaki meclis toplantısında gündeme getirdiği isim önerisi farklı bir boyut kazandı.

Devlet eski Bakanı merhum Işılay Saygın’ın vefatı sonrası adının yaşatılması adına Buca Belediye meclisinde AK Parti Grubu adına öneri sunarak Işılay Saygın’a vefasını gösteren ve son günlerde en çok dikkat çeken isimlerinden biri olan AK Partili Buca Belediyesi meclis üyesi ve grup sözcüsü Ziya Aksu’nun önerisi İzmir Büyükşehir Meclisi gündemine oybirliği ile alındı daha sonra oybirliği ile hukuk komisyonuna havale edildi. Buca Belediyesinin AK Partili Büyükşehir Belediye Meclis üyesi olan Burçin Kevser İp, Mustafa Solmaz ve İsa Nezir imzalı önergede şu ifadeler yer aldı.” İzmir Büyükşehir Belediyesine; Geçtiğimiz günlerde aramızdan ayrılan 2 dönem Buca Belediye Başkanlığı, İzmir’imizi temsilen 5 dönem milletvekilliği ve bunun yanı sıra kadın ev aileden sorumlu devlet bakanlığı görevlerini layıkıyla yerine getiren Buca’mızın değerli ablası büyüğümüz Işılay Saygın’ın isminin Buca’da yer alan Çevik Bir meydanına verilerek meydanın isminin değişilmesini talep ediyoruz” şeklindeki önergesi oy birliği ile komisyonlara havale edildi.

AKTAŞ “ İSMİ O MEYDANA VERİLSİN”

Buca Belediye meclisinde bir öneriyle başlayan isim değişikliği sürecini Buca Kamuoyu da yakından takip ediyor. Bucalıların büyük bir bölümü İsim değişikliğine sıcak bakarken yapılan son büyükşehir meclis toplantısında CHP Buca Belediye Meclis üyesi Fikret Aktaş’tan farklı bir öneri geldi. İzmir Büyük Şehir Belediye Meclisinin dilek ve temenniler bölümünde söz alan Buca Belediyesi CHP Meclis üyesi ve Meclis 1. Başkan Vekili Fikret Aktaş ” Işılay hanımın Türk kadın siyasetinde, İzmir’in siyasetinde özelliklede Buca’nın siyasi hayatında ve toplumsal hayatında çok önemli bir yeri var.  Işılay Saygın Hanım bundan sonra Buca’nın ve İzmir’in Kadın siyasetinin tarihi yazıldığında çok önemli bir yerde olacak ismi. Buca açısından Buca’da kamu adına ne varsa Işılay Hanım kamuya önem veren ve bizzat kendisi kamu olan bir insandı. Yarınki mecliste benimde şahitliğimde daha önceki belediye başkanı Sayın Kocaoğlu ile konuşmuş olduğu Kasaplar Meydanına adının verilmesini bunu konuşmuştuk kendisiyle biz bir öneri olarak vereceğiz. Kendisinin adının yaşatılması bir faninin adı değil artık, toplumun inşasında çok önemli bir yeri olan bir ada dönüştü o adın yaşatılması da hepimizin sorumluluğudur” diye konuştu.

Bütün bu gelişmeler yaşanırken bizlerde İsim tartışmalarını sonlandırmak ve yetkilere kararlarında yardımcı olabilmek için Sosyal Medya Hesaplarımızda bir anket başlatıyoruz. Peki, Bucalılar Işılay Saygın isminin hangi meydana verilmesini istiyor.

Çevik Bir mi?

Kasaplar Meydanı mı?

Anketimize Medya Buca’nın facebook ,

https://www.facebook.com/medyabuca/?modal=admin_todo_tour

Gündem Buca Tüm Görüşlerinize Açıktır.