Buca Karacaağaç’da akıl oyunları sınıfı açıldı

0
385

Buca ilçesinin Karacaağaç mahallesinde yer alan Türk Kadınlar Konseyi İlkokulu’na, yardımseverler tarafından yaptırılan akıl oyunları sınıfı törenle açıldı.
Türk Kadınlar Konseyi Derneği desteği ile yapılan akıl oyunları sınıfı için açılış töreni düzenlendi. Buca Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer, eşi Aysel Tunçer, Buca ilçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Güneş, , MHP Buca İlçe Başkanı, Bahadır Altınkeser, Türk Kadınlar Konseyi Derneği Başkanı Meliha Çelik ve çok sayıda davetli törene katıldı. Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer ve beraberindeki heyet sınıfları gezerek öğrencilerle sohbet etti.


Karacaağaç Türk Kadınlar Konseyi İlkokulu Müdürü Nurcan Kuruçaylı, “Hedefimiz birçok atölye açarak öğrencilerin yaparak yaşayarak öğrenmesini sağlamak. Bilişsel duyusal gelişimlerini destekleyerek her öğrenciye ilgi alanlarına yönelik ortamlar oluşturmak” dedi. Yeni nesil park ve kick boks spor salonu için hazırlıklarında bitmek üzere olduğunu hatırlatan Müdür Kuruçaylı, “Akıl oyunları atölyesi öğrencilerin problemleri algılama ve değerlendirme kapasitelerinin geliştirilmesini, farklı bakış açıları oluşturabilmelerini, problemle karşılaştıklarında hızlı ve doğru karar verebilmelerini, bir konuya ve çözüme odaklanma alışkanlığı geliştirmelerini, akıl yürütme ve mantığı etkili bir şekilde kullanma kapasitelerini geliştirmelerini sağlayacaktır” diye konuştu.

Gündem Buca Tüm Görüşlerinize Açıktır.