Buca’da 22 Nisan Gecesi Neler Olmuş Öyle !

0
342

BUCALI ÇOCUKLAR, 23 NİSAN’A SÜRPRİZ HEDİYEYLE UYANDI

Koronavirüs salgını nedeniyle iki yıldır 23 Nisan coşkusundan uzak kalan çocuklara Buca Belediyesi unutamayacakları bir sürpriz yaptı. Sokağa çıkma yasağından bir gün önce belediye ekipleri, gece boyunca kentin dört bir yanına Bucalı çocuklar için hediyeler bıraktı. Sürpriz etkinliğin aktarıldığı ve çocukların sevincinin yansıtıldığı video ise sosyal medyada ilgi odağı oldu.

Koronavirüs (Covid-19) tedbirleri nedeniyle iki yıldır sokağa çıkma yasağının gölgesinde geçen bayramın coşkusunu çocuklara yayabilmek için çalışan Buca Belediyesi, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından yürütülen etkinlik kapsamında yasaktan bir gün önce Buca’nın dört bir yanı hediyelerle donatıldı.

BUCA’NIN DÖRT BİR YANINDA 23 NİSAN HEDİYELERİ

Gece saat 3’te sokaklara dökülen ekipler, çocuklar için hazırlanan özel hediyeleri özenle paketleyerek Atatürk heykelinden Barış Manço sokağına, Dumlupınar sokaklarından metro istasyonuna, direklerden parklara kadar binlerce noktaya hediyeleri konumlandırdı. Günün ilk ışıklarında uyanarak sokaklara çıkan çocuklar, hediyelerle karşılaştı. Şaşkınlığını gizleyemeyen çocuklar, üzerinde Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç’ın kendilerine bıraktığı 23 Nisan mektubuyla birlikte hediyelerini alarak unutamayacakları bir 23 Nisan’a “merhaba” dedi.

Gündem Buca Tüm Görüşlerinize Açıktır.