Buca’da Ormanlar Güvendemi ?

0
469

Geçtiğimiz Günler İzmir Valiliği tarafından yayınlanan genelge ile İzmir’deki orman alanlarında piknik yapmak hatta yürüyüş yapmak bile yasaklanmıştı. Bugün Türkiye’nin dört bir tarafından gelen orman yangınları haberleri ile üzüntüye boğulduk hatta bu yangınların sabotaj olma ihtimali ise korkunç.

Manavgat orman yangını ise bir felekat 2 yıl önceki büyük İzmir yangını akıllara geldi binlerce hektar orman yangı kül oldu halen daha alan temizlenmesi devam ediyor.

İzmir Valisi Sayın Yavuz Selim Köşger 2 hafta önce yayınladığı genelge ile Orman yangınları yaşanmadan önlem aldı ve orman alanlarına girişleri yasakladı. Ancak buna rağmen orman alanlarında piknik yapılmaya devam edildiği gözlemlendi. Buca Yıldız Mahallesinde 3 gün önce orman yangını yaşanmış . Buca Orman şefliği ve itfaiyenin erken müdahalesi ile yangın büyümeden söndürülmüştü.

İzmir Valiliğinin yayınlamış olduğu Orman alanların giriş yasağına rağmen vatandaşlar orman alanlarında piknik yapmaya devam ediyorlar. Ormanlarımız yok olduktan sonramı önlem alacağız. İşte Buca Yıldız Mahallesi Kangölü mevkii

Manavgat orman yangını

Gündem Buca Tüm Görüşlerinize Açıktır.