Buca’lılar Çareyi Sosyal Medya’dan Arıyorlar.

0
558

Buca’lılar Çareyi Sosyal Medya’dan Arıyorlar.

Evet doğru okudunuz Buca’lılar artık tüm dertlerini sosyal medyadan arıyorlar. Özelliklede Buca Belediyesine ulaşmanın yolunu bunu seçiyorlar. Neden mi ? sosyal medyada paylaşım yapanlara sorduk neden sosyal medyadan yazıyorsunuz dediğimizde.?

Buca Belediyesine ulaşamıyoruz. Telefon açtıklarının ilgilenmediklerini. Anlattığımıza rağmen ciddiye alınmadığımız hissediyoruz. Bizde böyle bir çareye başvurduklarını söylüyorlar. Etkili olduğunuda söylüyorlar. Aylardır toplanmayan çöplerinin. O kadar telefon açarak uyardıklarına rağmen kimsenin gelmediğini ancak. Sosyal medyada yaptıkları paylaşım sonrası Buca Belediyesinin Ekiplerinin gelerek çöpleri kaldırdıklarını söylediler.

Bu bir örnek ancak herkes için böyle değil. Bilindiği Buca’nın Turistik tesisleri var bunlardan biride Mevlana Türkiyenin 3. büyük heykeli ve Dünyanın En Büyük Mevlana heykeli Buca’da ancak bu turistik tesislerin etrafı içler acısı aylardır çöpler toplanmıyor yürüyüş yolu var bir tane çöp kovası yok. Bu nasıl Turistik tesis demeden edemiyor insan.

Birde 26 sokak rezaleti yaşandı bilindiği gibi. 300 Yıllık tarihi olan 200 yıldır insanların yol olarak kullandığı Braff köşkü bugünün adı Eylül Köşk önünden geçen yolu Buca Belediyesi Maalesef çıkmaz yola çevirdi.
Buca’mız ileriye gideceğine geriye götüren yerel yöneticiler. İşe örneği

Buca Dokuzçeşmeler Adalar Mahallesinde 26 . Sokak Hali

1-Çöplerinin Düzenli toplanmaması
2-Moloz dökümlerinin kontrol edilmemesi
3-Yolların Darıltılması hatta yıllardır yol olarak kullandıkları yerlerin çevrelenip hatta ev yapılması

Gündem Buca Tüm Görüşlerinize Açıktır.