BUCA’nın Gururu Oldu. İsmail NEZİR

0
524

Ataköy’de yapılan U18 Uluslararası Salon Turnuvası’nda Türkiye Milli Takımı, 96 puanlı şampiyonluğu kazanırken, Ukrayna ikinci, Belarus da üçüncü oldu. 

Türkiye’nin ev sahipliğinde Sırbistan, Belarus, Ukrayna ve Türkiye TOHM karmasının katılımıyla yapılan U18 Uluslararası Indoor Match Salon Turnuvası’nda U18 Milli Takımı, 96 puanla şampiyon oldu. Yarışmalarda 91 puan toplayan Ukrayna ikinci, Belarus da üçüncü sırayı aldı.

Toplam 27 branşta yarışmanın yapıldığı müsabakalarda Türkiye, hem U18 Milli takımı, hem de TOHM karması ile mücadele etti. Yarışmalarda Türk atletler 11 birincilik elde ederken, 4 kez ikincilik, 9 kez de üçüncülük kürsüsünde yer aldılar.

Öte yandan son yarışma olan 4×200 karışık bayrakta 1:36.81 koşan Ezgi Kol, Simay Özçiftçi, Orçun Ünalan, İsmail Nezir’den oluşan Milli Takım, U18 yaş grubunda Türkiye salon rekoru kırdı.

Yarışmaların açılış konuşmasını yapan Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar misafir takımlara katılımlarından dolayı teşekkür ederken, Belarus Federasyon Başkanı Vadim Devyatovski, Ukrayna Kafile Başkanı Anatoli Buhaiov ve Sırbistan Head Coach’u Edin Dzekovic’e birer plaket takdim etti. Müsabakaları Spor Genel Müdür Yardımcısı Murat Kocakaya da takip etti.

U18 Indoor Match’ın sonunda şampiyon olan Türkiye U18 Milli Takımı, kupasını Başkan Çintimar’ın elinden aldı. Tek gün süren U18 Indoor Match’ta 27 branş sonunda oluşan puan klasmanı şöyle:

1.TÜRKİYE – 96 puan
2.UKRAYNA – 91 puan
3.BELARUS – 89 Puan
4.SIRBİSTAN – 75 puan

Gündem Buca Tüm Görüşlerinize Açıktır.