Bucaspor Başkanı Cihan Aktaş’tan Sert Tepki

0
872

Galatasaray, yaz transfer döneminin bitimine saatler kala Erzurumspor tarafından serbest bırakılan Taylan Antalyalı’yı kadrosuna katmıştı.

Bu transfer, büyük tartışma yaratırken Taylan’ın eski kulübü ve Erzurumspor’dan başka takıma satışında hak sahibi olan Gençlerbirliği, oyuncunun serbest bırakılıp imza parasıyla transferini eleştiren bir açıklama yayınladı.

İşte O Açıklama

KAMUOYUNU BİLGİLENDİRME
Bucaspor Futbol Akademisi’nde yetişen ve kulübümüzde profesyonel olarak da forma giymiş olan Taylan Antalyalı’nın Büyükşehir Belediyesi Erzurumspor’dan Galatasaray’a transferinden sonra sözde hak arayışına giren Gençlerbirliği Kulübü’nün açıklamalarını büyük bir şaşkınlıkla takip ediyoruz. 2013-14 sezonunun bitiminden sonra sonra yetenekli oyuncumuzun transferi için dönemin Gençlerbirliği Kulübü başkanı rahmetli İlhan Cavcav Bey ile yüksek bir bonservis bedeli ve oyuncunun sonraki satışından %15 pay almak üzere anlaşmıştık. Gençlerbirliği’nde yer aldığı süre zarfında fazla forma şansı bulamayan ve başka kulüplere kiralanan Taylan Antalyalı’nın 2016-2017 sezonunun sonunda Gençlerbirliği Kulübü’nden Büyükşehir Belediyesi Erzurumspor’a transferi gerçekleştiğinde biz de ‘’HAKKIMIZ’’ olan %15’lik payı Gençlerbirliği Kulübü’nden talep etmiştik. Fakat bize verilen oyuncunun transferinin ‘’bedelsiz’’ olarak yapıldığı cevabı bizleri adeta şoka uğratmıştı. Gençlerbirliği gibi köklü bir camianın böyle ucuz yollara başvurması bizi üzmüş ancak bizden Taylan’ı alırken yapmış olduğu gibi satarkende çift sözleşme yapmış olma durumunu göz önünde bulundurup hukiki yollara bile başvurmadık. Şimdi bizlere yaptıkları bu hareketi başkaları da kendilerine yapınca ‘’hak arayışına’’ giren Gençlerbirliği Kulübü’ne geçmiş olsun dileklerimizi iletir, bundan sonraki süreçte futbolla ilgili olan işlemleri spor ahlakına uygun olarak gerçekleştirmelerini dileriz.

@galatasaray @genclerbirligisk @erzurumspor #galatasaray

#gençlerbirliği #erzurumspor @cigroupbuca #bucaspor #cigroupbuca

Gündem Buca Tüm Görüşlerinize Açıktır.