BUCA’ya 10 Bin Fidan

0
501

Geleceğe Nefes kampanyasına Türkiye’nin 81 ilinden 7’den 70’e herkes katıldı. 11 Milyon fidanın dikim işlemleri saat 11.11’de başladı ve 3 saat sürdü. 11 milyon fidan dikim işlemi tamamlandı. Buca’da ise 10 bin fidan toprakla buluştu.

Buca’da Geleceğe Nefes kampanyasına 7’den 70’e büyük bir katılımla gerçekleşti.

Geleceğe Nefes kampanyasında hedeflenen rakam olan 11 milyon 47 bin 430 fidan sayısı aşıldı. Kampanya ile sahiplenilen fidan sayısı 13 milyon 695 bin 183’ü buldu. Türkiye genelinde çıkan orman yangınları neticesinde zarar gören alanların yeniden ağaçlandırma çalışmalarını dünyaya duyurmak, 11 milyon fidanı toprakla buluşturarak Guinness Rekorlar Kitabı’na girmek için için başlatılan “Geleceğe Nefes-11 Milyon Fidan” kampanyası yoğun ilgi gördü. Bu kamsam da Buca’da 10 bin fidan toprakla buluştu.

FİDAN DİKİM İŞLEMLERİ SAAT 11.11’DE BAŞLADI…

Buca halkının büyük ilgi gösterdiği organizasyon kapsamında,  81 İlde 2023 fidan dikim yerinden biri olan Yıldızlar Mahallesindeki fidan dikim törenine Buca Protokolü tam kadro katıldı. 10 bin Fidan’ın toprakla buluştuğu törene, Buca Kaymakamı Faik Arıcan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Can, İlçe Sağlık Müdürü Murat Köksal, İlçe Emniyet Müdürü Faruk Öztürk’ün yanı sıra Buca ölçeğindeki tüm Kamu Kurum ve Kuruluşlarının yöneticileri ile birlikte öğrenciler, öğretmenler ve yüzlerce vatandaş katıldı. Düzenlenen organizasyonda 10 bin fidan toprakla buluştu.

TEŞEKKÜRLER BUCA…

Katılımın yüksek olduğu organizasyon sonrası Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Buca’daki fidan dikimine katılan tüm doğasever vatandaşlara ve Kamu çalışanlarına teşekkür eden Buca Kaymakamı Faik Arıcan “Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından ülkemiz genelinde organize edilen Geleceğe Nefes Fidan Dikim Töreninde, Yıldızlar Mahallemizde 1 sene önce yanan ormanlık alan tekrar fidanlarla buluştu. Bu kapsamda, bu alana bugün 10.000 fidan dikimi gerçekleşti. Katılımın yoğun olduğu programa katkı sağlayan, destek veren kamu kurum ve kuruluşlarımızın değerli personellerine, öğretmen ve öğrencilerimize ve Bucalı vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Gündem Buca Tüm Görüşlerinize Açıktır.