Çevik Bir Buca ‘ya Nakil Oldu

0
610

28 Şubat davasında “darbeye teşebbüs” suçundan 14 sanığa verilen müebbet hapis cezalarını onaması sonrası tutuklanan Çetin Doğan ve Çevik Bir Buca Kırıklar’da bulunan İzmir 1 Nolu F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’na nakledildi. 

Yargıtay 16. Ceza Dairesi, 28 Şubat davasında “darbeye teşebbüs” suçundan 14 sanığa verilen müebbet hapis cezalarını onadı. Kararın ardından davaya bakan Ankara 5. Ağır Ceza Mahkemesi, aralarında dönemin Genelkurmay 2. Başkanı Emekli Orgeneral Çevik Bir ve Genelkurmay Harekat Başkanı Emekli Orgeneral Çetin Doğan’ın da bulunduğu isimlerin cezalarını kesinleştirdi.

Dosya, sanıkların cezalarının infazı için Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderildi. Başsavcılık mahkeme kararında infaza engel bir durum görmedi. İnfaz erteleme talepleri reddedilen sanıklar hakkında yakalama kararı çıkartıldı. Sanıklar da savcılığa giderek teslim oldu.

Tutuklanan Çetin Doğan ve Çevik Bir tutuklanarak önce Muğla Cezaevi’ne gönderildi ama Doğan’ın avukatı Hüseyin Ersöz daha sonra, Çetin Doğan ve Çevik Bir’in ilerleyen saatlerde alınan kararla, Buca, Kırıklar’da bulunan İzmir 1 Nolu F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’na nakledildiklerini Twitterdan açıkladı.

Gündem Buca Tüm Görüşlerinize Açıktır.