Hakan Kalfaoğlu ‘nun Yayınları Etkili oldu Çaldıran ‘nın Yolları Asfaltlandı.

0
326

Çaldıran Mahalklesinde oturan vatandaşlar yollarının çok kötü olduğu ve araçların sokaklarına girmesini bırakın insanların yürümesi bile zorluk çektiğini söyleyen mahalle sakinlerini sık sık ziyaret eden Ak Parti Buca İlçe Başkanı av.Hakan Kalfaoğlu, Mahalleden sık sık canlı yayınlar ile mahalle sakinlerinin dertlerini kamuoyu ile paylaşıyordu.
Bu sıkıntıları gören İzmir Büyükşehir Belediye başkanı Tunç Soyer Buca’nın Çaldıran Mahallesi’ndeki yol yenileme ve asfalt serim çalışmalarını başlattı.

Tunç Soyer, Buca’nın Çaldıran Mahallesi’ndeki yol yenileme ve asfalt serim çalışmalarını inceledi. Sadece ana arterlerde değil arka sokaklarda da yoğun çalışma yürütüldüğünü belirten Başkan Soyer, göreve geldiği tarihten bugüne kadar İzmir’in 20 ilçesindeki 80 mahallede 245 bin ton sıcak asfalt serildiğini söyledi.Kapanma sürecini fırsata çevirerek asfalt atağına kalkan İzmir Büyükşehir Belediyesi Buca’nın Çaldıran Mahallesi’nde de, altyapı çalışmaları nedeniyle bozulan yolları yenilemeye başladı. Çalışmaları yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr. Buğra Gökçe, Genel Sekreter Yardımcısı Eser Atak, İZBETON Genel Müdürü Heval Savaş Kaya ve CHP Buca İlçe Başkanı Hacer Taş Gültepe eşlik etti.

Çaldıran Mahallesi’nde 433/2, 433/3, 433/5, 433/12 ve 433/22 sokaklarda, İZSU Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen kanal yapım çalışmalarının ardından asfalt serimi sürüyor. Büyükşehir Belediyesi, bu yollar için yaklaşık bin 500 ton asfalt kullanacak.

İZBETON Genel Müdürlüğü, 2021 yılının ilk dört aylık döneminde kazılar nedeniyle zarar gören 12 ilçe 29 mahallede toplam 45 bin ton asfalt serim çalışması yaptı. Bu çalışmalarla birlikte 125 sokağın asfalt kaplamaları yenilendi.


Gündem Buca Tüm Görüşlerinize Açıktır.