Işılay Saygın Mevlid-i Şerif ile anıldı

0
330

Türkiye’nin ilk kadın Turizm Bakanı merhum Işılay Saygın vefatının 40.gününde Buca’daki evinin önünde düzenlenen Mevlid-i Şerif ile anıldı.

KADINLARIN SİYASETTE KİLOMETRE TAŞIYDI

Türkiye’nin ilk kadın bakanı merhum, Işılay Saygın vefatının 40. gününde evinin önünde okutulan Kuran-ı Kerim ve Mevlidi Şerifle anıldı. Düzenlenen programa çok sayıda Bucalı vatandaş katıldı. Uzun yıllardan beri Işılay Saygın ile anne oğul gibi olduğunu söyleyen Bucalı işadamı Yalçın Sevimli” Yokluğuna hala alışamadık. Bizim için çok değerliydi, Türk siyasetinin en önemli kilometre taşlarından biriydi. Örnek alınacak bir siyasetçiydi. Yardım sever oluşu ve kapısına gelen insanlara dil, din, ırk ayrımı yapmadan sorunlarını çözmekte gösterdiği çaba onu adeta devleştirdi. Onu çok özlüyoruz, Allah mekânını cennet eylesin tekrar başımız sağ olsun” diye konuştu.

 HEP ONU ÖRNEK ALIRDIM

Merhum Işılay Saygın’ın manevi kızım dediği mahalle komşularından Ayça Camkıran ise “Buca çok büyük bir değerini kaybetti. Çok üzgünüz, siyasetini ve kendisini gıpta ile izlerdim, çok başarılıydı. Milletvekili olmadığı dönemlerde bile kapısı hiç boş kalmadı herkese yetişmeye çalışır sorunlarını dinlerdi, biz mahalle komşusu olduğumuzdan dolay hep tanık olduğumuz bir manzaraydı bu aslında. Onsuz 40 gün geçti ve sevenleri olarak onu çok özlüyoruz. Bugün buraya katılan herkese çok teşekkür ediyoruz. Allah hepsinden razı olsun” şeklinde konuştu.

Düzenlenen mevlidi şerife katılanlara yemek ikramında bulunuldu. Mevlid Okunan Kuran-ı Kerimin ardından edilen dualarla son buldu.

Mikrofon Sende Programında Işılay Saygının Vefatından Önce Yapılan Son Program

Gündem Buca Tüm Görüşlerinize Açıktır.