İzmir’de 1 Yılda 125 Bin Araç daha trafiğe çıktı

0
357

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin verilerine göre son bir yılda trafiğe 125 bin yeni araç katıldı. Neredeyse günün her saatinde trafik sorunu yaşayan İzmirliler tepkili.

Her geçen yıl nüfusun artmasıyla trafik problemi büyüyen İzmir’de, bu sorun pandemiyle beraber daha da arttı. İzmir’in nüfusu bir önceki yıla göre 27 bin 443 kişi artarak, 4 milyon 394 bin 694 kişiye ulaştı. TÜİK’in verilerine göre İzmir’de 1.4 milyon adet trafiğe çıkan kara taşıtı bulunurken, bunlardan 800 bin adeti otomobil. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin verilerine göre ise son 1 yılda İzmir’de trafiğe tam 125 bin yeni araç katıldı.

Pandeminin de etkisiyle birçok İzmirlinin özel araçlarını daha çok kullanmasıyla beraber, bu dönemde trafik daha da arttı. Özellikle sabah ve akşam işe giriş ile çıkış saatlerinde Konak, Bornova, Buca, Yeşildere Caddesi, Ankara Caddesi, Altınyol ve çevreyolu dahil bu yollardaki sürücüler uzun süreler yolda kalıyor. Bornova, Buca ve Çankaya’da ise günün neredeyse her saatinde trafik çilesi yaşanıyor.

Gündem Buca Tüm Görüşlerinize Açıktır.