İZVAK MHK Başkanı Kim Olsun Diyor ?

0
217

İzmir Spor Kulupleri birliği Vakfı Futbol kulüpleri Altay, Altınordu, Bergama Belediyespor, Bucaspor, Göztepe, İzmirspor ve Menemenspor kulübünden oluşan birlik MHK oluşumunda kimin olması yönünde hergangibir açıklama gelmezken. Beklentinin daha önce bu kurulda bulunmamamış ve görev almamış bir ismin olması yönünde olduğu bilgisi geldi.

TFF’de MHK Başkan Adayları isimleri ise Muhittin Boşat, Engin KURT Abdurahman Arıcı ve Mustafa Çulcu ‘nun isimleri TFF’nin gündemde. Muhittin Boşat’ın yeniden MHK başkanı olmak için baskı yaptığı söyleniyor.

TFF ise sürpriz bir isim peşinde koşuyor. Boşat’ın siyasi nedenlerden dolayı görev alma ihtimali çok az görülüyor. Abdurrahman Arıcı’nın ise görev için diğer adaylar kadar hevesli olmadığı biliniyor ancak görev verilirse kabul edebilir.Mustafa Çulcu’nun ise TV çalıştığı dönemde yaptığı yorumlar yüzünden hakemler tarafından sevilmediği biliniyor.  Engin Kurt ‘un Hakem ve gözlemciler arasında sevilmesi yıpranmamış isim olması, TFFHGD kurucusu ve daha önce hiç MHK yer almaması avantaj olarak  görülüyor.

TFF ‘nin MHK başkanı kim olacak ?

Gündem Buca Tüm Görüşlerinize Açıktır.