korona buca’da can almaya devam ediyor ”vasiyeti kahretti”

0
1358

Buca’damızda  taksicilik yapan Şevki Ç, korona virüsüne yakalanarak maalesef vefat etti. Geride bıraktığı hamile eşi Elif Ç. ile kızları İlayda ve Işınsu’nun da testleri pozitif çıktı. Eşinin cenazesine bile katılamayan Elif Hanım, “Aç kalın ama dışarı çıkmayın” dedi. Vefat eden eşinin vasiyetini ağlayarak anlatan Elif Ç. “İki kızımın adını da babaları koymuştu. Ama doğacak bebeğimizin adını benim koymamı istemişti” diye konuştu.

‘SAKIN SOKAĞA ÇIKMAYIN’

Kızlarıyla birlikte tedavisi süren Elif Ç’nin Yeni Asır aracılığıyla verdiği mesaj ise yürek burktu. Eşinin hiçbir sağlık sorunu olmadığını ve sigara bile kullanmadığını söyleyen Ç, “İnsanlar aç kalsın ama sokağa çıkmasın. Biz yandık, siz yanmayın. Haberleri görünce şok oluyorum. Bu kadar duyarsızlık, kendini bilmezlik olamaz. İnsanlar 2 gün sokağa çıkma yasağı çıkınca kendilerini sokağa attılar. Lütfen beni dinleyin, bu işin şakası yok. Yaşamak, aç kalmaktan daha önemli” diye feryat etti.

‘BİZ DE ÖLECEK MİYİZ?’

Kızlarının büyük bir travma yaşadığını anlatan gözü yaşlı kadın, “İnşallah bebeğimi kaybetmem. Bizim de testlerimiz pozitif çıktı. Kızlarım bana ‘anne babam gibi ölecek miyiz?’ diye soruyor. Ne cevap vereceğimi bilmiyorum. Hepimizin hayatı karardı. Allah kimseye bu acıyı vermesin. 2 kızım ve karnımdaki bebeğimle kaldım” dedi. Taksicilik yapan eşinin rahatsızlandığını ve korona testinin pozitif çıktığını söyleyen Elif Ç, “Onu Bozyaka Eğitim Hastanesi’ne kaldırdılar. Tedavisinin 5. gününde, 6 gün önce vefat etti. Cenazesine bile gidemedik” diye konuştu.

Vefat eden eşinin vasiyetini ağlayarak anlatan Elif Ç. “İki kızımın adını da babaları koymuştu. Ama doğacak bebeğimizin adını benim koymamı istemişti. İsteğini Allah izin verirse yerine getireceğim. Şu anda acımı içime atıyorum. Kızlarıma bile sarılamıyorum. İnşallah onlara bir şey olmaz. Yaşadıklarımız herkese ders olmalı. Lütfen evlerinizden çıkmayın” dedi.

Haber Kaynak Milliyet

Gündem Buca Tüm Görüşlerinize Açıktır.