Kuaförlere çifte önlem: Dezenfekte ve hijyen seti

0
222

Kuaförlere çifte önlem: Dezenfekte ve hijyen seti
Buca Belediyesi, ilçedeki 459 kadın ve erkek kuaförünü pandemi mesaisine hazırladı.  Hafta sonu gerçekleştirilen dezenfekte çalışmalarının ardından, kolonyadan siperliğe kadar tüm gereçleri kapsayan hijyen paketleri Başkan Erhan Kılıç tarafından esnafa dağıtıldı. İki ay boyunca kepengi kapalı duran esnafın bütçesine destek için Ramazan erzakı da veren Kılıç, ilk tıraşı kendi oldu.

erhan kılıç

Çin’de ortaya çıkarak tüm dünyaya yayılan koronavirüs (Covid-19) salgınından normalleşme sürecine geçişin ilk adımlarında, Buca Belediyesi tedbirleri elden bırakmıyor.

İçişleri Bakanlığı’nın kararıyla önceki gün yeniden faaliyete başlayan kadın ve erkek kuaförleri ile güzellik merkezleri için, Buca Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü çalışma başlattı. Çalışma kapsamında, ilçe genelindeki toplam 459 işletme, yasağın kalkmasından günler önce Sağlık Bakanlığı ve Dünya Sağlık Örgütü onaylı ilaçlarla tek tek dezenfekte edildi.

TAM TEŞEKKÜLLÜ HİJYEN SETİ
Dezenfekte işleminin ardından kuaförlere, Buca Belediye Başkanı Av. Erhan Kılıç’ın talimatıyla hijyen paketleri hazırlandı. Paketlerin içerisinde 80 derecelik kolonya, el dezenfektanı, maske, eldiven ve siperlik yer aldı.  İlk iş günüyle birlikte Başkan Kılıç, kuaför esnafını ziyaret ederek hijyen paketlerini hediye etti.

İLK TIRAŞ BAŞKAN KILIÇ’TAN
Bir yandan alınan önlemleri de denetleyen Başkan Kılıç, dezenfektasyonu yapılan ve hijyen kiti dağıtılan esnafta ilk tıraşı kendisi oldu. Esnafın yaşadığı süreçle ilgili bilgi alan Kılıç, koronavirüs önlemlerine uyulması için uyarıda bulundu. Öte yandan Kılıç, iki aylık sürenin ardından ilk defa kepenk açan ve ekonomik sıkıntılar çeken esnafa, bütçesini rahatlatmak için mutfak erzak paketi de verdi.

Read the full article

Gündem Buca Tüm Görüşlerinize Açıktır.