Müge Anlı’ya Katıldı. Buca’daki Annesine Kavuştu

0
612

Müge Anlı’ya katılan Alexander Schlıenbecker, 33 yıl sonra gerçek adını öğrendi

Almanya’da yaşayan 4 çocuk babası 35 yaşındaki Alexander Schlıenbecker, 33 yıldır hiç görmediği biyolojik ailesini bulmak için Müge Anlı’ya katıldı. Kısa süre içinde ailesini bulan ve 19 kardeşi olduğunu öğrenen Schlıenbecker, 33 yıl sonra gerçek adının da Vedat olduğunu öğrendi.

Almanya’da yaşayan Schlıenbecker, 2007 yılında evlatlık olduğunu öğrendikten sonra gerçek ailesini araştırmaya başladı. Ablası 3, kendisi de 2 yaşındayken 1988 yılında İzmir’de bir caminin önüne bırakıldıklarını öğrenen Schlıenbecker, Türkiye’de ailesini aradı ancak herhangi bir ize ulaşamadı. Ulusal bir gazeteye kısa bir süre önce haber olan Schlıenbecker, daha sonra Müge Anlı’nın programına katıldı. Canlı yayında ailesine ulaşan Schlıenbecker, annesinin İzmir’de, babasının da Ankara’da yaşadığını ve 19 kardeşinin olduğunu öğrendi.

MÜSLÜMAN OLDU

Annesiyle İstanbul’da buluşan Schlıenbecker, daha sonra eşi, çocukları ve 8 kardeşiyle İzmir’e geldi. Burada annesinden bir an olsun ayrılmayan Schlıenbecker, Almanya’ya dönmeden önce bir camide Müslüman oldu. Schlıenbecker, Buca ilçesindeki annesinin evinde Almanya’daki ailesinin evlatlık olduğunu hiçbir zaman kendisine söylemediğini belirtti.

Gündem Buca Tüm Görüşlerinize Açıktır.