MUSTAFA ARSLAN 15 TEMMUZ İÇİN MESAJ YAYINLADI

0
458

Ak Parti Eski İlçe Başkanı ve Cumhur İttifakı Buca Belediye Başkan Adayı Mustafa Arslan Sosyal Medya Hesabından 15 Temmuz İçin bir MEsaj Yayınladı. 4 yıl önce, 15 Temmuz gecesinde Türkiye’nin tüm şehirlerinde, meydanlarında, sokaklarında, her görüşten, her hayat biçiminden vatandaşlarımız, iradesine, demokrasisine, istiklaline ve istikbaline sahip çıkmak için, aynı duyguyla, aynı heyecanla, aynı kararlılıkla bir araya geldi. Milli iradeye kasteden hainleri yine bu millet kendi hür ve özgür iradesiyle canı pahasına engelledi.

Kendisini bu ülkenin bir ferdi, bu milletin bir evladı olarak hisseden herkes, bu darbe girişiminin karşısında yer aldı. Daha öncesinde defalarca darbeler yaşayan bu asil millet, 15 Temmuz 2016’da bu gidişe ‘dur’ dedi. Ülkemiz tarihinde ilk defa bu çapta bir silahlı darbe teşebbüsü, bizzat millet tarafından engellendi.

Türkiye, demokrasi ve hukuk devletine olan bağlılığın, sadece yazıda, sadece sözde kalmayan, gerektiğinde vatandaşlarının canı pahasına bu değerlerin hayata geçirildiği bir ülke olduğunu tüm dünyaya gösterdi.

15 Temmuz Direnişi, Türk tarihinde bir dönüm noktasıdır. Bir milletin çokuluslu saldırılara karşı destansı mücadelesidir, başkaldırısıdır, önlenemez yükselişidir. Bir ve beraber olduğumuzda, omuz omuza verdiğimizde içten ve dıştan planlanan ihanete tek vücut olarak direndiğimizde neleri başaracağımızın göstergesidir 15 Temmuz.

#15Temmuz ülkesini, milletini ve değerlerini ayaklar altına alarak, tarihini ve onurunu satanlara karşı milletimizin “Çanakkale Ruhuyla” karşı koymasıdır. Göğüslerini kurşuna siper eden, tanklara karşı koyan, kendisine doğrultulan silahlara karşı bir adım bile geri adım atmadan vatanı için şehadete yürüyenlerin gecesidir. Yüce Allah’ın da yardımıyla gecenin karanlığından sabahın aydınlığına kavuştuğumuz 15 Temmuz gibi kara geceleri, Rabbim bir daha bu millete yaşatmasın İnşallah.

Bu duygu ve düşüncelerle, şehadet şerbeti içen tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, geride kalan yakınlarına sabr-ı cemil, gazilerimize şükranlarımı sunar, Aziz Milletimize en derin selam ve saygılarımı iletirim.

Gündem Buca Tüm Görüşlerinize Açıktır.