Vefatının 23. Yılında Başbuğ Türkeş

0
509
Vefatının 23. Yılında Başbuğ Türkeş

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İzmir İl Başkanı Veysel Şahin Başbuğ Türkeş’in ebedi aleme irtihalinin 23 yılında bir açıklama yaptı. Şahin yaptığı açıklamada; “Başbuğ Türkeş, Türk Töresini, Türk Devlet Felsefesini, Türk Birliğini ve Türk Milletinin büyük olma ülküsünü Atatürk’ten sonra Türk Milletine öğreten dava adamıdır. Başbuğ Türkeş kâmil bir mümin, sarsılmaz bir irade, yüksek ahlak ve milli şuur zirvesidir. O’nu hiç unutmadık, unutmayacağız” dedi.

Türk Siyasi Hayatının önemli isimlerinden olan, fikirleri, politikaları ve milli birlik konusunda ortaya koyduğu görüşlerle herkes tarafından büyük takdirle hatırlanan Başbuğ Türkeş her yıl olduğu gibi bu yıl da 4 Nisan’da, 23’ncü ölüm yıldönümünde anılıyor. Türkiye’de, Dünyada faaliyet gösteren Ülkücü Kuruluşlarda ve bütün Türk Devletlerinde saygıyla anılan Türkeş için bu yıl Coronavirüs sebebiyle anma toplantıları tertip edilemeyecek ve organizasyon düzenlenmeyecek. MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin MHP’nin merhum genel Başkanı Alparsalan Türkeş’i anma günü dolayısıyla bir basın açıklaması yaptı. Şahin yaptığı açıklamada şunları söyledi.

Sesi Hala Kulaklarımızda   

“Merhum Liderimiz ve Başbuğumuz Alparslan Türkeş’i bu yıl birlik içinde anamamanın üzüntüsü içerisindeyiz. Ama bizim için Başbuğumuza yapılan duaların, okuduğumuz Kur’an-ı Kerim’lerin ve niyazların ne sınırı ne de mekânı vardır. O fani aleme mührünü vurmuş ve baki aleme şerefle yürümüş bir dava adamıdır. Sözleri daima kulaklarımızda çınlamakta, emirleri ülkümüze sevk etmekte ve fikirleri ufkumuzu aydınlatmaktadır. Başbuğ Türkeş’in evlatları O’nu anmaktan hiçbir zaman vazgeçmeyecek ve gösterdiği hedeflere yürümekten bir an olsun bile geri durmayacaktır.”

Atatürk’ün İzinde Bir Hayat

MHP’nin Merhum lideri Alparslan Türkeş’in örnek bir hayat sürdüğünü de belirten Şahin, “Başbuğ Türkeş her şeyden önce Türklük, Cumhuriyet ve Devlet sevdalısıdır. Bu sevda uğruna büyük mücadeleler vermiş ve bu mücadelelerden de her zaman zaferle çıkmıştır. O bütün bu yönleriyle Atarürk’ün izinde bir hayat sürmüş, Atamızın hayallerini gerçekleştirmek için hayatının son anına kadar var gücüyle çalışmıştır. Başbuğumuz hayatının her döneminde verdiği Vatan, Bayrak, Devlet, Millet ve Cumhuriyet mücadelesiyle örnek bir tarihi şahsiyettir. O inandıklarından taviz vermeyen bir bayrak insandır.”

 

İman Adamı Türkeş

Hayatı boyunca Türk Milleti ve Devleti için mücadele eden Türkeş’in sarsılmaz bir inanca sahip olduğunu da vurgulayan İl Başkanı Şahin, “Merhum Genel Başkanımızın hayatı örnek alınacak olaylar ve adımlarla doludur. O bir yönüyle Peygamber metotlarıyla hareket ederek Ülkü Ocakları gibi büyük bir gençlik teşkilatının kurucusu, diğer bir yönüyle de Türk Milliyetçiliğini Gökalp ve Atatürk’ün izinden giderek siyasi bir yapıya kavuşturup MHP’yi kuran liderdir. Türkeş dava imanına, namusuna ve ahlakına sahip önemli bir devlet adamıdır”

 

Hayalleri Gerçek Olan Adam

“Tek başına yola çıkan ama milyonları peşinden sürükleyen adamdır Türkeş” diyerek açıklamasını sürdüren MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin, “Düşünsenize tek başınıza yola çıkıyorsunuz ama sonunda bütün dünyayı etkisi altına alan bir hareketi kuruyorsunuz. Bu bile Başbuğ Türkeş’in kıymetini ortaya koyuyor. Siyaseten birçok makama gelen Türkeş’i bence en fazla memnun eden olay Komünist SSCB’nin dağılması ve Türk Devletlerinin bağımsızlığına kavuşması olmuştur. O Türk Milliyetçilerinin bu hayaline kavuşmasında en büyük fikir önderlerinden biridir. O hayallerinin gerçekleşeceğini gören bir Turancı’dır. O’nu Turnacı diye kınayanlar gün gelmiş ondan önce Türk Devletlerine ziyarette bulunmuştur.”

Başbuğ Türkeş’ten Lider Bahçeli’ye

Başbuğ Türkeş’in en önemli vasıflarından birinin de emsalsiz Milli Kadroları yetiştirip Türk Milletinin ve Devletinin hizmetine sunmasıdır diyerek açıklamasını sürdüren Şahin, “Başbuğ Türkeş öyle kadrolar yetiştirmiştir ki bu kadrolar Türk Milletinin güveneceği en sağlam dal, Türk Devletinin yaslanacağı yüce dağlar misali Ülkücü Kadrolar, Devletin Asil Evlatlarıdır… Ne mutlu bize ki Başbuğ Türkeş’ten sonra Türk Milletine ve Türk Devletine hizmette en güçlü iradeyi ortaya koyan, yine sarsılmaz bir iradeye, iman ve ilkelere sahip Liderimiz Devlet Bahçeli Beyefendinin emrinde ülkü yolunda mücadele ediyoruz. Yakın tarihimiz ve yaşadıklarımız bize göstermiştir ki, Türkeş ve Lider Bahçeli varlıkları ve yaptıklarıyla Türk Milletinin sonsuza dek sürecek olan mücadele azminin abide şahsiyetleridir. Bizler ömrümüzün sonuna kadar da Başbuğ Türkeş’in izinde, Liderimiz Devlet Bahçeli’nin emrinde mücadelemizi sürdüreceğiz.”

 

“Başbuğ Türkeş, Türk Töresini, Türk Devlet Felsefesini, Türk Birliğini ve Türk Milletinin büyük olma ülküsünü Atatürk’ten sonra Türk Milletine öğreten dava adamıdır. Başbuğ Türkeş kâmil bir mümin, sarsılmaz bir irade, yüksek ahlak ve milli şuur zirvesidir. O’nu hiç unutmadık, unutmayacağız… Merhum Liderimiz Başbuğumuz Alparslan Türkeş’i vefatının 23. Yılında rahmet, minnet ve dualarla anıyor, tüm dava arkadaşlarımızı hayır dualara davet ediyorum.”

 

 

Read the full article

Gündem Buca Tüm Görüşlerinize Açıktır.