Buca’da Muhtarlar Günü sonrası 7 muhtar Korona oldu

0
240

İzmir’in Buca ilçesinde 19 Ekim Muhtarlar Günü kapsamında, Bucalı muhtarlar Buca Çevik Bir Meydanı’nda gerçekleştirilen kutlamalar kapsamında bir araya gelmişti. Toplantı sonrası bazı muhtarların rahatsızlanması üzerine koronavirüs testi yapıldı ve 7 muhtarın testi pozitif çıktı.

İzmir’in Buca ilçesinde 19 Ekim Muhtarlar gününde yapılan etkinlik sonrasında 7 muhtarın COVID-19 testinin pozitif çıktı.

Atatürk Mahallesi Muhtarı Sedat Erşahin, toplantıya katılan tüm muhtarların karantina altında olduğunu söyledi. Erşahin, 19 Ekim Muhtarlar Günü’nde birçok yere etkinliğe katıldıklarını söyledi. Hastalığın nereden geçtiğini bilmediklerini belirtti. Erşahin, “7 tane muhtar arkadaşım şu an korona… Bende dâhil olmak üzere 3-4 tane muhtar arkadaşımızda dün test yaptırdık ve evlerimizde sonuçlarımızı bekliyoruz. Muhtarlar Günü kutlamalarında olup olmadığını tam olarak bilmiyoruz. Çünkü muhtarlar gününün ardından biz tüm muhtar arkadaşlarımız ile Aliağa’ya Büyükşehir Belediyesi’nin fidan dikimine katıldık. Fidan dikiminin ardından ise Buca AK Parti İlçe Başkanlığının Yedigöller’de düzenlemiş olduğu bir yemek vardı, oraya da katıldık. Bizde nerede nasıl bir temas oldu tam olarak bilmiyoruz. Şuan tüm pozitif çıkan arkadaşlarımız evlerinde karantina sürecinde… Aynı ortamda bulunan temaslı olan arkadaşlarda şuan evlerinde karantina sürecindeler” ifadelerini kullandı.

Gündem Buca Tüm Görüşlerinize Açıktır.