Buca’da Tarihi Manavur Deresi ve Kangölü Mevkisi Yok Oluyor

0
1487


Geçen Haftalarda bir haber yazmıştık Buca Belediyesi ve Ekipleri örnek davranış diye . Buca’nın sehir tepesi haline gelen Şahin Tepesinde Buca Belediyesinin organizasyonu ile başta Başkan Erhan Kılıç Olmak Üzere Bucalılar temizlik seferberliği yapılmıştır.
Bu seferberlik Önümüzdeki Hafta Manavur ve Kangölü civarındada gerçekleşirmi dersiniz? Bu yazımızda tamda bunun için Buca değerlerini kaybediyor 30 40 yıl sonra vah vah dememek için bunlar.Buca’nın tarihi mekanlarından ve alanlarında biride Manavur ve Kangölü muhteşem doğası yüzyıllık çınar ağaçları yıllara ve yağmalanya rağmen halen ayakta kalabilen su kemerleri ile bizi geçmişe götüren Türkiye’de ender alanlardan bir tanesi. Ancak bakımsızlık ilgisizlik ve çevre kirliliği burada mevcut ne yazıkki.
Vatandaşların ve çevremizdeki insanların sürekli olarak Manavur deresine gidin bakın cennetler ne halde demesiyle Manavur Deresi, Kangölü ve Tarihi Su kemerleri gittik en son 6 ay önce gitmiştik buralara
İlk anda büyüleyen bir doğa manzarası ve onu tamamlayan tarihi su kemerleri bizi geçmişin büyüsüne götürüyor ancak bu büyü kısa sürede bozuluyor Gözlerimize inanamadık hatta gözlerimiz ovaladık bir daha baktık fotoğraf makinamızın merceklerini sildik. ancak gözlerimizde sorun yoktu. İnsanlar bu muhteşem doğayı nasılda riske atıyorlar nasılda kirletiyor.

 

Gündem Buca Tüm Görüşlerinize Açıktır.