Buca’da Veliler Okul bahçesinde sabahladılar

0
363

Buca'da Veliler Okul bahçesinde sabahladılar
İzmir’de bir okulun velileri, 1. sınıfa başlayacak çocuklarını kendilerince “daha iyi öğretmen"e emanet etmek için geceden kuyruğa girdi. Aralarında liste hazırlayan veliler istedikleri öğretmenin sınıf kontenjanına girmek için yarışırken, bazı veliler sabah saatlerine kadar çekirdek ve içecekleri ile okul bahçesinde adeta kamp kurdu.PauseUnmuteLoaded: 93.35%Remaining Time 1:59 / 2:30Fullscreen
İzmir Buca’da bulunan Vali Rahmi Bey İlkokulu, ilginç bir olayın adresi oldu. Veliler, çevreden aldıkları duyumlara göre okulda ismi ön plana çıkan bazı öğretmenlerin sınıflarına öğrencilerini yerleştirebilmek için uzun kuyruklar oluşturdu. Okul yönetiminin "Çocuğunuzu istediğiniz öğretmenin okutmasını istiyorsanız okulda sıraya girin” dediğini iddia eden veliler, soluğu okul bahçesinde aldı.
KORONAVİRÜSE RAĞMEN HERKES İÇ İÇE
Sıranın karışmaması için kendi aralarında liste hazırlayan veliler, listenin üst sıralarında yer alıp istedikleri öğretmenin sınıf kontenjanı dolmadan yer kapmaya çalıştı. Öğleden başlayıp, sabah saatlerine kadar okulda nöbet tutan bazı veliler ise çekirdek ve içeceklerini alıp sandalyelerinde oturdu. Koronavirüse rağmen herkesin iç içe olduğunu ancak çocuklarını istedikleri öğretmene emanet etmek için kuyrukta beklemek zorunda olduklarını belirten veliler, okulun bu uygulamasına isyan etti.
‘KURAYLA YAPILMASI GEREKİYORDU’
Nedime Gül isimli veli, “Öğretmen seçmek için buradayız. Ben hiçbir devlet okulunda böyle bir şey görmedim. Kurayla seçilmesi lazım.

Read the full article

Gündem Buca Tüm Görüşlerinize Açıktır.