Tepkiler Üzerine CHP’den İstifa Etti

0
235

Paylaşımına tepki yağdı, CHP’den istifa etti

Buca Belediyesin CHP’li Meclis Üyesi Bülent Uygur, zeytinyağı fiyatlarına dikkat çekmek için kadın fotoğrafı kullanarak yaptığı paylaşımı tepkilere neden oldu. Tepkiler üzerine CHP’den istifa ettiğini duyuran Uygur, “İroni yapmak istedim ancak yanlış anlaşıldım” dedi.

TEPKİLER ÜZERİNE CHP’DEN İSTİFA ETTİ

Buca Belediye Meclis Üyesi Bülent Uygur’un paylaşımı siyasi parti temsilcilerinin yanı sıra sosyal medyada kullanıcıları tarafından büyük tepki gördü. Tepkilerin ardından Bülent Uygur, partisinden istifa ettiğini sosyal medya hesabından duyurdu.

Uygur yaptığı açıklamada, “31.03.2019 tarihinden itibaren yaklaşık 3 yıldır Millet İttifakının ortağı İYİ Parti listesinden girdiğim ittifakın devamı için CHP Meclis Üyesi olarak devam ettiğim … Ve 3 yıldır güzel dostluklar edindiğim CHP üyeliğinden sürecin getirdiği sorumluluklar ve gördüğüm lüzum üzerine istifa etmiş bulunuyorum” ifadelerine yer verdi.

Basına açıklamalarda bulunan Bülent Uygur, “Yağ fiyatlarına dikkat çekmek istedim. İroni yaptım. Yanlış anlaşıldım. Özür dilerim. Partimden istifa ettim. Ama meclis üyeliğinden istifa etmem gereken bir durum bulunmuyor” dedi.

“SADECE PARTİDEN İSTİFA ETMESİ YETMEZ”

AK Parti Buca ilçe başkanı Hakan Kalfaoğlu, Uygur’un sadece partisinden değil meclis üyeliğinden de istifası gerektiğini dile getirdi. AK Parti İzmir İl Kadın Kolları Başkanı ve İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi Dilek Yıldız Büyükdağ, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Bu istifa anlamsızdır. Millet İttifakı’nın ortak ismi olan Buca Belediyesi Meclis Üyesi Uygur’un CHP’den istifa etmesi; kendileri için bulunmuş siyasi bir çözümdür. Olması gereken; ahlak ve değer tanımayan bu kişinin meclis üyeliğinden de istifa etmesidir” dedi.

Gündem Buca Tüm Görüşlerinize Açıktır.