Erhan Kılıç Soruşturma Başlatacak mı?

0
510
Erhan Kılıç Soruşturma Başlatacak mı?

Buca Belediye Meclisince oluşturulan denetim komisyonunda Ak Partili üyeler denetim raporuna şerh koydu. Çok sayıda tutarsızlık tespit ettiklerini belirten Denetim Komisyonu Üyesi Burçin Kevser Tourchian, yasa gereği Başkan Erhan Kılıç’ın bu konularda soruşturma başlatmasının gerektiğini söyledi.
2019 tahmini bütçesi ile gerçekleşen bütçesi arasında ciddi farklılıklar olduğunu söyledi. Tahmini bütçede vergi gelirlerinin 98 milyon 650 bin TL olarak öngörülmesine karşılık, yüzde 66,59 oranla yani 65 milyon 691 bin 726,70 lira olarak gerçekleştiğini söyleyen Tourchian, “2018 yılının tahmini ve gerçekleşme rakamları farklı olmakla; gerçekleşme oranları üzerinden bir değerlendirme yapıldığında; 2019 yılında gerçekleşme oranın düştüğü, tahsilatların düzenli yapılmadığını tespit ettik” dedi.


İZSU’DAN GELEN PARA BÜTÇEDE YOK!
DAYIŞTAY’A RAĞMEN ÜCRETSİZ İHALE EDİLMİŞ
DOĞRUDAN TEMİN’LERDE KAMU ZARARI VAR
AYNI GÜN TEKLİF-ARAŞTIRMA- İHALE
BELEDİYE UZMANLARI DURURKEN DIŞARDAN HİZMET ALIYOR.
BÜTÇE HALKA İLAN EDİLMİYOR


Buca Belediyesi internet sitesinde Buca Belediyesi Mali Bütçelerinin yayınlanmadığını gördük. Kanaatimizce şeffaf ve hesap verebilir belediye olabilmenin en önemli koşulu; vatandaşı bilgilendirme ve haberdar etme kabiliyetidir. Ancak yıllara ait bütçelerin internet sitesinde yer almaması bu ilkeler uygun hareket edilmediğini de gösteriyor” diye konuştu.

Gündem Buca Tüm Görüşlerinize Açıktır.