Işılay Saygın Buca’da Anıldı

0
348

Işılay Saygın Buca'da Anıldı
TÜRK siyasetinin önemli isimlerinden olan ve 72 yaşında yaşamını yitiren Turizm ve Devlet eski Bakanı Işılay Saygın, birinci ölüm yıldönümünde genel başkanlığını yaptığı ‘Uluslararası Kadın Dayanışma Derneği – İWSA’ tarafından düzenlenen bir etkinlikle anıldı.
Hayatı boyunca Türk siyasetine ve kadının toplumdaki konumunun yükseltilmesi ile ilgili yaptığı bakanlık ve belediye başkanlığı dönemindeki icraatları ile dikkat çeken Saygın, için IWSA Genel Başkanı Jale Gelgör, bir konuşma yaptı. Gelgör, “Işılay Saygın toplumun her kesimine özellikle de kadınlar ve çocuklara devletin şefkat elini uzatmış bir isimdir. Bizlerde dernek olarak onun yaptıklarının takipçisiyiz. Vatanına ve milletine adanmış bir ömür yaşadı. Şimdi ise çıkardığı çağdaş yasalar, eğitim kurumları ve vizyonu ile aramızda yaşamaya devam etmektedir” dedi. Konuşmaların ardından Saygın’ın hayatının anlatıldığı filmin sonrası tören son buldu.
Törenin ardından Saygın’ın Buca Eski Mezarlığı’ndaki mezarı ziyarete edilip, çiçek bırakılıp, dua edilmesiyle anma programı sona erdi.
Işılay Saygın, 27 Temmuz 2019 tarihinde nefes darlığı nedeniyle tedavi gördüğü İzmir’deki bir hastanede yaşamını yitirmişti.
ışılay saygın, ilk kadın turizm bakanı, gündem buca, buca haberleri, izmir buca, izmir haberleri,
Kahraman DURAK / İZMİR, (DHA)

Read the full article

Gündem Buca Tüm Görüşlerinize Açıktır.