İzmir BüyükşehirBelediye İşçileri Greve Gidiyor

0
141

İzmir BüyükşehirBelediye İşçileri Greve Gidiyor
İzmir Büyükşehir Belediyesi binası önünde toplanan sendika üyesi işçilere görevliler, basın açıklaması öncesi yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle maske takmaları ve sosyal mesafe kurallarına uymaları konusunda uyarılarda bulundu.
İşçiler sosyal mesafe çubuklarıyla halay çekti.

– “Bizler sizlerden belediyenin kasasını istemiyoruz”

Belediye İş 1 No’lu Şube Başkanı Ömer Bolsoy, asla masadan kalkan taraf olmadıklarını, anlaşmak için ellerini hep uzattıklarını belirtti.
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in her yerde eşit işe eşit ücret dediğini vurgulayan Bolsoy, “Her zaman ‘ben bir emekçiyim, alın teri önceliğim’ dedi. Bizler de başkanımızın sözüne güvenerek gereğini yapmasını istedik. Sevgili başkanım bizler sizlerden belediyenin kasasını istemiyoruz.” dedi.
Bolsoy, Kovid-19 salgınında İzmir halkına hizmet vermeye devam ettiklerini söyledi.

Soyer’in seslerini duymadığını iddia eden Bolsoy, şunları kaydetti:

“Toplu sözleşme sürecini tıkayanlara, emekçiyle diyaloğundan kaçanlara sizin huzurunuzda tekrar sesleniyoruz. Belediye yetkilileri bize yüzde 17 zam önerisinde bulundu. Biz ise yüzde 24 zam istedik. Bu sözleşme 3 bin 650 çalışanı kapsıyor. Eğer ısrarınızdan vazgeçmezseniz bunun altında bizimle beraber siz de kalırsınız.”
Konuşmaların ardından sendika yetkilileri tarafından İzmir Büyükşehir Belediyesi girişine grev kararı asıldı.

Read the full article

Gündem Buca Tüm Görüşlerinize Açıktır.