bonus veren bahis siteleri
istanbul evden eve nakliyat green tour cappadocia
DOLAR

28,9378$% 0.07

EURO

31,3291% -0.08

ÇEYREK ALTIN

3.138,00%-0,31

BİST100

7.962,34%3,14

BİTCOİN

1205147฿%0.40685

RİPPLE

17.65%-1.07141

a

Buca’ya Yeni Spor Kompleksi “Sporium’un Temeli Atıldı”

Yaşanabilir bir Buca

 “Bundan 4 buçuk yıl önce daha yaşanılabilir ve insanların mutlu olacağı bir kent hayaliyle yola çıktık” sözleriyle konuşmasına başlayan Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, “Ama hepinizin malumu bir pandemi süreci yaşadık. Nasıl mücadele verileceğini, nasıl sosyal politikalar oluşturulacağını deneyimledik. Çok şükür, atlattık ama birçok konuda yol haritası da çizdik. Özellikle Bayraklı’da yaşadığımız depremde arama kurtarma faaliyetlerinin ne kadar önemli olduğunu gördük. Türkiye’nin en donanımlı arama kurtarma ekiplerinden biri olan Buca Kut’u yarattık. Kahramanmaraş merkezi depremde çok iyi işler başardı. Bu konuda da devlet nişanı aldı. Buca Kut’u uluslararası çapta bir kuruluş haline getireceğiz. Benim en çok gurur duyduğum faaliyetlerden biri bilim ve sanat merkezini kurmak oldu. Bilim sanat merkezi, katıldığı tüm yarışmalarda ya birincilik ya ikincilik üçüncülük alıyor, bunlar uluslararası yarışmalar… Daha büyük bir merkez hedefliyoruz, inşallah yakında onun da temelini atacağız. Pandemi, deprem derken İller Bankası gelirlerimiz o kadar düştü ki, geçen yıl mart-nisan-mayıs aylarındaki gelirimiz şu ankinden daha fazlaydı. Ama biz yine de mali disiplin konusunda en iyi belediyelerden biri haline geldik” açıklamalarında bulundu.

Projeleri anlattı

Hayata geçirdikleri ve önümüzdeki süreçte ilçeye kazandıracakları projelerden söz eden Başkan Kılıç, “Buca’nın cezaevi ile anılmasını içimize sindiremiyorduk, siyaset üstü bir çaba sergiledik, el birliğiyle kaldırdık. Bizim için Buca Cezaevi’nin tam ortasından geçen Adnan Kahveci Caddesi çok önemliydi, Buca Belediyemiz geçtiğimiz aylarda o yolu da hizmete açtı, Buca trafiği yüzde 30 rahatladı. Buca’nın en büyük problemlerinden biri olan, Buca’yı Berlin Duvarı gibi ayıran demiryolu hattımız var, demiryollarından kiraladık, burasıyla ilgili harika bir proje geliyor. Yakın zamanda onun da temelini atıp 3-4 ayda hizmete sunacağız. Buca’mızın afet toplanma merkezi yoktu, Buca stadının olduğu bölgeyi kısa zamanda bir meydan haline getireceğiz. Toplamda 700 kişilik bir salonumuz yolda… Dershane projemiz, taziye evlerimiz hizmete giriyor. Tarım konusunda da birçok projemiz var. Yaptığımız sosyal yardımları saymıyorum, asli görevimiz. Buca Belediyesi her aşamada halkına hesap verebilecek, halkının gurur duyacağı bir noktada… Erkek öğrenci yurdu, ardından ise bir kız öğrenci yurdu hizmete açacağız. Yine en önemli projelerden biri Buca’ya yaptığımız planlar… Yaptığımız planlar gelecek 15-20 yıl sonrasında Buca’yı hayal edilemeyecek hale getirecek. Çok harika planlar oldu. Bucamız yaşanabilir kent olmaya etap etap yaklaşacak. Kendi imkanlarımıza asfalt şantiyesi kurduk” diye konuştu.

Temeli atılan spor kompleksi hakkında da konuşan Başkan Kılıç, “Havuzundan tutun birçok spor olanakları olan bir kompleks olacak. Seçimden dolayı biraz geciktik ama ekim sonu buranın açılışını yapmayı hedefliyoruz. Buca’yı daha yaşanabilir bir hale getirmek için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu de şunları söyledi: “Yerel yönetimlerde yapılan birçok başarılı çalışmayı belediye başkanımız çok güzel anlattı. Bundan 1-2 hafta önce yine Buca’da çok büyük bir yatırımla yapılan rekreasyon alanının açılışına gelmiştik. Hemen hemen her dönem çok daha fazla yatırım yapıldığını görüyoruz. Buca Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum.”

Spor Kompleksi Sporium’da neler var?

Üç kattan oluşacak kompleks, 1718 metrekare oturma alanı ile toplamda 3702 metrekare inşaat alanına sahip olacak. Kompleksin zemin katında yönetim birimleri, giriş ve bekleme alanı, yarı olimpik yüzme havuzu, izleme tribünleri, hazırlık mahalleri ve atlama platformları yer alacak. Tesisin birinci katına çıkıldığında, 525 metrekareye yayılmış bir sergi alanı Bucalıları karşılayacak. Bu alan tüm bina ile iletişimini sürdüren, çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapabilecek bir fuaye alanı olarak da kullanılabilecek. Üst katta ise birçok aktivite için özel olarak tasarlanmış hobi atölyeleri, spor atölyeleri ve çeşitli kurslar için ayrılmış bölümler bulunacak. Bu katta basketbol, voleybol ve tenis sahası olarak ayrılmış 575 metrekarelik bir açık alan da bulunacak.  Aynı zamanda burada yoga, pilates gibi toplu spor etkinlikleri de yapılabilecek. Ayrıca bu katta yapılacak kafeterya ile sporseverlerin spordan sonra dinlenmelerine olanak sağlanırken, ebeveynlerin spor yapan çocuklarını rahatça bekleyebilecekleri bir dinlenme alanı da yaratılmış olacak.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.